Ustal samodzielnie, które z Arkanów Wielkich są Twoimi Kartami Osobistymi i sprawdź, co Cię czeka w tym roku.

Data dodania: 2008-02-22

Wyświetleń: 13004

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tarot. Ustalanie Kart Osobistych. Metoda Crowleya. Podręcznik praktyczny.


Arkana Wielkie mają znaczenie archetypowe i są podstawą całego systemu filozoficzno-symbolistycznego, jakim jest Tarot. Jedną z wielu, aczkolwiek według mnie najważniejszą, interpretacją Arkanów Wielkich, jest ich postrzeganie przez pryzmat rozwoju duchowego człowieka. I tak możemy zauważyć, że pierwsza kartą (0) jest Głupiec, który symbolizuje narodziny nowego życia, czyli naszego bohatera, następne karty: Mag i Najwyższa Kapłanka to jego niebiańscy rodzice, Cesarzowa i Cesarz to jego ziemscy rodzice, karta nr V, czyli Kapłan symbolizuje wychowanie, karta nr VI decyzję opuszczenia rodzinnego domu, kolejne symbolizują: wyruszenie na wędrówkę życia, doświadczenie odpowiedzialności, poszukiwanie siebie, spotkanie z przeznaczeniem….

Jest to spójny system, który pokazuje, w jaki sposób dążymy do dojrzałości emocjonalnej. Co ciekawe, wystarczy popatrzeć na nasze życie, a okaże się, że moment, w którym obecnie się znajdujemy odpowiada konkretnej karcie! A dalszy nasz rozwój zależy od przekroczenia tej karty, wyjścia poza wartości, które reprezentuje. Ta wiedza jest wiele warta. Bo jeżeli nawet wiemy dokąd mamy dojść, to wędrówkę możemy zacząć dopiero w chwili, w której będziemy mogli określić miejsce, w którym się znajdujemy.

Dzisiejszy krótki artykuł chcę poświecić prostej metodzie Crowleya, która pozwoli nam samodzielnie określić, które karty spośród Arkanów Wielkich są naszymi osobistymi i pozwalają nam określić samą/samego siebie, zyskać wiedzę, do której rzadko mamy świadomy dostęp.
I tak:

1. Karta wyrażająca naszą zewnętrzna osobowość, naszą maskę, rolę społeczną, którą odgrywamy przed innymi nazywana jest przez Crowleya KARTĄ OSOBISTĄ,

2. Karta, która określa nasze wnętrze i jest obrazem naszej duszy, czyli kim naprawdę jesteśmy, gdy opadnie maska, gdy przestaniemy ulegać wpływom społecznym, gdy zrezygnujemy by aprobata innych kierowała naszymi poczynaniami to KARTA DUSZY,

3. Karta, która określa nasze obecne problemy, pozwala przyjrzeć się obecnej sytuacji, wyznacza drogę i kierunek naszych działań, to KARTA ROZWOJU.


Pamiętaj, jeśli określisz już swoje karty, to poświęć trochę czasu na analizę tego, co wyrażają. Przeanalizuj dokładnie obraz, który przedstawiają, a następnie zwróć uwagę na detale.

Na początku może wydawać się, że jest to niezrozumiałe, pogmatwane i bardzo odległe od rzeczywistości. Ale gwarantuje Ci, że minie niewiele czasu, a przekaz zacznie do Ciebie docierać. Pewne rzeczy, dotychczas pomijane złożą się w jedną całość. To jest tak, jakbyś przypominała sobie dawno zapomniane chwile, momenty z dzieciństwa. Najpierw są zasnute mgłą, potem pojawiają się szczegóły, a następnie kolory, zapachy, głosy. Potem obraz eksploduje całą swoją siłą i ponownie tam jesteś, ponownie czujesz, słyszysz znajome głosy, widzisz znajome twarze.

Z Arkanami Wielkimi będzie podobnie, tylko, że to, co odkryjesz, może być z zupełnie innej historii. Wtedy dobrze jest zwrócić się do profesjonalnego wróża lub wróżki, żeby rozwikłać tajemnice i zyskać dostęp do wiedzy, która potrafi wzbogacić życie, rozwiązać wiele problemów i dać realną nadzieję na przyszłość.

Dobrze pamiętam taki przypadek, gdy pewna młoda kobieta, która zupełnie nie radziła sobie ze związkami, wciąż się wycofywała, nie była pewna siebie, odkryła, że jej kartą rozwoju jest przyszła i stwierdziła Od tego czasu dzwoni do mnie sporadycznie. Zmieniła się zupełnie.
Nie chciałem przytaczać tu historii z mojej praktyki, ale czasami palce same wystukują dobre wspomnienia.

Wróćmy do metody Crowleya.

Sposób ustalenia KARTY OSOBISTEJ:
Dodaj liczby z Twojej daty urodzenia, tak by z liczb: dzień, miesiąc, rok urodzenia wyłoniła się suma numerologiczna, ale nie większa niż 21. Ta liczba symbolizuje twój Arkan Osobowości, czyli karta o tym, numerze w Arkanach Wielkich jest Twoją KARTĄ OSOBISTĄ

Przykład:
23.3.1965=23+3+1965=1991=1+9+9+1=20
Karta Osobista to Sąd Boży (XX)

lub
23.5.1965=23+5+1965=1993=1+9+9+3=22 czyli więcej, niż 21 więc 22=2+2=4
Karta Osobista to Cesarz (IV)

Sposób ustalenia KARTY DUSZY
Dodaj ponownie liczby z daty urodzenia, ale tym razem w ten sposób, by powstała liczba jednocyfrowa. Jeżeli poprzednio również wyszła Ci liczba jednocyfrowa to KARTA OSOBISTA I KARTA DUSZY są tożsame. I nie mnie osądzać, czy to dobrze, czy to źle.

Przykład:
23.3.1965=23+3+1965=1991=1+9+9+1=20=2+0=2
Karta Osobista to Najwyższa Kapłanka (II)

SPOSÓB USTALENIA KARTY ROZWOJU
Dodaj liczby z dnia i miesiąca urodzin, uzyskaną liczbę następnie doda do liczby bieżącego roku

Przykład:
23.3.2008=23+3+2008=2034=2+0+3+4=9
Czyli Kartą Rozwoju na rok 2008 dla osoby urodzonej 23.3 jest Eremita (IX)

Mam nadzieję, że wiedza o Twoich kartach osobistych będzie dla Ciebie bardzo użyteczna. Ale pamiętaj, to dopiero początek wędrówki we własną podświadomość. Początek przygody życia.


Licencja: Creative Commons