Aranżacja poddasza bywa trudnym wyzwaniem, jeśli ograniczają nas liczne skosy. Większość mebli o standardowych wymiarach zazwyczaj nie mieści się w takiej przestrzeni.

Data dodania: 2018-02-21

Wyświetleń: 1136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skosy na poddaszu: pufa worek zamiast krzesła

Istnieją sposoby, by umeblować poddasze funkcjonalnie. Można na przykład wykorzystać pufy i  worki sako zamiast krzeseł. Pufa worek idealnie nadaje się do pomieszczeń, gdzie sufit jest nisko. Jeśli skosy na poddaszu utrudniają nam czynności takie jak siadanie i wstawanie, warto rozważyć worki sako. Ten model siedziska dzięki swoim kształtom i plastycznym gabarytom świetnie sprawdza się w aranżacji poddasza. Adaptacje pomieszczeń ze skosami są bardzo popularne w stylu nowoczesnym, industrialnym i futurystycznym.

Warto zauważyć, że dodatkową zaletą zastosowania puf lub worków sako na poddaszu, jest oszczędność miejsca. Siedziska wstawione pod skosami mogą być dowolnie przestawiane nawet przez dzieci, ponieważ są bardzo lekkie. Dobrym przykładem w tym względzie jest pufa w kształcie piłki, która jest ciekawą dekoracją, a zarazem funkcjonalnym meblem w pokoju dziecięcym.

W pokoju na poddaszu przeznaczonym dla małych dzieci należy rozważyć rezygnację z tradycyjnego biurka i krzesła na rzecz puf i worków sako. Najmłodsi członkowie rodziny bardzo lubią bawić się na podłodze, więc siedzisko typu pufa lub worek sako, z pewnością im przypadną do gustu. Brak stołu lub biurka nie będzie stanowić problemu, jeśli dziecko będzie  tworzyć rysunki i budowle z klocków wprost na podłodze. Niewątpliwie dla rodziców istotne jest to, że podczas zabaw na pufach i poduchach do siedzenia ich pociechy są bezpieczne. Brak ostrych krawędzi i niewielka waga puf to istotny atut nowoczesnych mebli relaksacyjnych.

Warto wiedzieć, że niewielki metraż poddasza ze skosami można wykorzystać do stworzenia przytulnego kącika czytelniczego. W centrum tego miejsca, tuż obok niskich półek wypełnionych książkami, dobrze jest umieścić worek sako lub poduchę do siedzenia, której wygląd zachęca do wygodnego usadowienia się na niej i pogrążenia się w lekturze.

Licencja: Creative Commons