Jak twoje otoczenie wpływa na Twoją koncentrację i ułatwia naukę. Odpowiednia koncentracja powodu przyspieszenie czytania. Tak, że pewnego dnia będziesz naprawdę szybko czytał.

Data dodania: 2008-09-26

Wyświetleń: 2385

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu młodych ludzi takich jak ja, trochę, no dobra kiedyś bardzo zbuntowanych oburzy się po tym artykule. Piszcie komentarze jeśli się mylę.

Chodzi o to, że my młodzi nie chcemy uwierzyć dorosłym (w szczególności rodzicom), że do nauki potrzeba odpowiedniego miejsca i nie można słuchać muzyki. Wszyscy o tym wiedzą, ale mało kto to stosuje. Jeśli chcesz się szybkiej uczyć dzięki zwiększonej koncentracji to zastosuj się do tych rad.

1. Nie słuchaj muzyki.

Trudno jest się skoncentrować przy muzyce, którą lubimy, bo się bardziej skupiamy na tej ładnej solówce gitarowej, a nie na czytanym tekście. Jeśli jednak zauważyłeś, że lepiej się uczysz właśnie przy muzyce to wybierz tą spokojną i taką z którą nie jesteś związany emocjonalnie.

2. Głośne otoczenie.

Pracujesz w biurze gdzie się dużo dzieje i nie idzie się skupić, a może uczysz się do egzaminu kiedy robotnicy coś remontują. Nie wiesz co zrobić, bo nawet nie słyszysz swych myśli. Są dwa rozwiązania:

a. zmienić miejsce pracy na bardziej zaciszne

b. (w biurze) poproś swoich współpracowników, żeby byli trochę ciszej dzisiaj, bo masz bardzo ważne zadanie i nie możesz się skupić (zrób to uśmiechem na twarzy- tak jak radzi Dale Carnegii)

3. Rzeczy dookoła miejsca pracy.

Czy masz na ścianach różnokolorowe plakaty i inne obrazki? Jeśli tak to twój pokój (gabinet) nie jest przyjazny dla twojej koncentracji, ponieważ te elementy nie pozwalają się Tobie skupić na pracy…

Zmień miejsce tych rzeczy tak, żeby nie były w zasięgu Twojego wzroku kiedy pracujesz.

Myślę, że tyle “przemeblowań” na ten tydzień wystarczy. Te informacje zdobyłem z książki Zabójcza koncentracja.

Z drugą częścią tego artykułu możesz zapoznać się na http://magiarozwoju.wordpress.com
Licencja: Creative Commons
0 Ocena