Nadchodząca jesień to okres, w którym zaczynamy powoli myśleć o tym, jak zorganizować udane przyjęcie andrzejkowe. 

Data dodania: 2017-09-21

Wyświetleń: 743

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zorganizować przyjęcie andrzejkowe?

Jest to wspaniała okazja, która pozwala nam na szalone spotkanie ze znajomymi i bliskimi. Zastanawiamy się nad listą gości, zabawami, jakie zorganizujemy oraz menu. Sprawdźmy, jak przygotowywać imprezy andrzejkowe, by były niezapomnianymi przyjęciami pełnymi wrażeń. 

Co podać do jedzenia?
Udane zabawy andrzejkowe mają być energiczne i pełne zabawy, toteż dania powinny być szybkie i pożywne. Jako danie główne idealnie sprawdzi się makaron ze szpinakiem i łososiem. Przygotujmy również smaczne przekąski na andrzejki, na które nie będziemy musieli poświęcić mnóstwo czasu. Świetnym pomysłem jest podanie naleśników w urozmaiconych wersjach. Idealnie sprawdzą się roladki naleśnikowe z wędzonym łosiem, smaczne i pożywne danie, które przypadnie do gustu każdemu. Sałatki to strzał w dziesiątkę. Tradycyjna sałatka warzywna zawsze jest dobrym pomysłem. Sprawdzi się również sałatka szpinakowa z łosiem w sosie czosnkowym i z dodatkiem sera feta. 

Jakie zabawy?
Jedną z najstarszych, tradycyjnych i zarazem najbardziej lubianych zabaw, która sprawi przyjemność zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jest oczywiście lanie wosku. W tym celu należy stopić kilka świec w garnku i rozgrzany wosk wlewać przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Gdy odlane kształty stężeją, odczytujemy na ich podstawie, co czeka nas w przyszłości. 

Inną zabawą jest przekłuwanie serca. Polega ona na przygotowaniu serc z imionami żeńskimi i męskimi. Chłopak przekuwa odwrócone serca z imionami żeńskimi, tak, by nie widział, jakie są wypisane na sercach. Imię, jakie będzie widniało na sercu, to imię jego przyszłej żony. 

Kolejna propozycja to wróżenie z kubka. W tym celu musimy przygotować trzy takie same kubeczki, mogą być plastikowe. Pod każdym z nich umieszczamy jeden przedmiot: obrączkę, pieniądz i krzyżyk. Osoby uczestniczące w zabawię ciągną los. W zależności od przedmiotu, jaki wylosują, taka czeka ich przyszłość. Obrączka to ślub, pieniądz oznacza bogactwo, a krzyż przyszłość w zakonie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena