Meble ogrodowe i tarasowe można spotkać nie tylko tam, gdzie zgodnie z nazwą powinny się znajdować, ale także na balkonach w blokach i kamienicach. Wymagania klientów co do takich mebli nieustająco rosną. Zestawy mebli składające się ze stolika i pary krzeseł to dla właścicieli ogrodów i tarasów zdecydowanie za mało.

Data dodania: 2017-08-02

Wyświetleń: 1130

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne meble ogrodowe – skrzynie, pufy i inne

Z tego też powodu na rynku pojawiło się wiele mebli ogrodowych stanowiących uzupełnienie do wspomnianych zestawów wypoczynkowych. Artykuły takie jak skrzynie ogrodowe stanowią nie niezbędne, ale bardzo potrzebne wyposażenie ogrodu, dzięki któremu wypoczywa się w komfortowych warunkach.

Skrzynie ogrodowe są naturalną odpowiedzią na potrzeby osób, które na ogrodzie spędzają mnóstwo czasu. Niezależnie od tego, czy czas ten wypełniony jest pracami pielęgnacyjnymi czy wypoczynkiem, korzysta się z wielu przedmiotów, które najlepiej mieć pod ręką i trzymać w jednym miejscu. Temu właśnie służą skrzynie – przechowywaniu narzędzi, poduszek, koca, gazety itd. Dzięki nim po potrzebną w danej chwili nie trzeba wędrować na sam koniec ogrodu, do domku narzędziowego czy garażu. Co więcej, zdecydowana większość dostępnych w sprzedaży skrzyń jest wodoszczelna, więc można w nich trzymać rzeczy bez obawy o zamoczenie w czasie deszczu. Skrzynie można także wykorzystać jako siedziska, co jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy odbywa się impreza. Niektóre skrzynie są od razu projektowane w formie ławki – a może są to ławki połączone ze skrzyniami?
 

Pufy ogrodowe są stworzone dla tych, którzy lubią wypoczywać w komfortowych warunkach. Meble te są wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, więc można na nich wypoczywać pod gołym niebem, także w pełnym słońcu – pufy nie nagrzewają się tak, by mogły parzyć ciało. W zależności od potrzeb, na pufie można leżeć lub siedzieć, a to dzięki temu, że ich wypełnienie dopasowuje się do kształtu ciała.
 

Barki ogrodowe także są niezastąpione w czasie imprez czy choćby niedzielnego obiadu przy grillu. Trochę przypominają grill na dwóch kółkach, ale zamiast rusztu posiadają drewniany blat, pod którym dodatkowo może znajdować się szufladka. Poniżej mogą znajdować się dodatkowe blaty. Na barek można coś odstawić lub odłożyć, a dzięki kółkom przetransportować wiele artykułów naraz.
 

Szafa w ogrodzie? Czemu nie, jeśli to szafa narzędziowa. Może być wykonana z takich samych materiałów co meble, ale ze względów praktycznych najczęściej stosuje się polipropylen, który można łatwo utrzymać w czystości. Szafy ogrodowe są bardzo funkcjonalne, w środku mają liczne półeczki i można w nich przechowywać nie tylko narzędzia, ale też np. zabawki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena