Dom to nie tylko budynek, lecz również jego otoczenie. Ważną rolę odgrywa wypielęgnowany ogród, w którym chętnie się relaksujesz i podejmujesz gości podczas przyjęć plenerowych. Ogród powinien być integralną częścią domu, a więc wpisywać się w jego charakter i klimat. Podpowiadamy zatem, jak urządzić stylowy ogród i po jakie meble ogrodowe sięgnąć w tym celu.

Data dodania: 2022-08-18

Wyświetleń: 455

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meble do ogrodu – jak stworzyć idealną przydomową przestrzeń?

Meble ogrodowe – czym kierować się przy wyborze?

Jak wspomnieliśmy – meble ogrodowe muszą korespondować stylistycznie z aranżacją domu. Będą wówczas idealnym dopełnieniem przydomowej przestrzeni. Dla przykładu: dom utrzymany w stylu nowoczesnym powinien mieć taras lub ogród, zaaranżowany w podobnym klimacie. Nie chodzi o to, by kopiować wyposażenie wnętrz, lecz zdecydować się na meble z modernistycznym sznytem – na przykład komplety mebli ogrodowych na aluminiowym stelażu, dopełnione siedziskami w szarym kolorze. Bez problemu znajdziesz takie meble do ogrodu na corciano.pl.

Podczas wybierania mebli ogrodowych musisz kierować się także wielkością ogrodu oraz potrzebami domowników. Jeśli jesteś posiadaczem dużego przestronnego ogrodu i często gościsz w nim rodzinę i przyjaciół – zdecyduj się na duży rozkładany stół, do którego dobierzesz odpowiednią liczbę krzeseł.

Małe ogrody potrzebują innowacyjnych rozwiązań. Szukaj sztaplowanych krzeseł lub kompletów, które można ze sobą zsunąć (na przykład całkowicie wsunąć fotele pod stół itp.).

Pamiętaj, że ogród to przede wszystkim zieleń i roślinność, zaś wyposażenie jest dodatkiem. Meble nie powinny więc zajmować więcej niż jedną trzecią ogrodu. Wszelkie niezbędne elementy wyposażenia ma swojej ofercie sklep internetowy Corciano.

Wygodne, funkcjonalne i tanie meble ogrodowe

Czy te trzy cechy mogą iść w parze? Oczywiście, że tak! Wystarczy rozważnie dokonać wyboru. W przypadku mebli ogrodowych pojęcie „funkcjonalność” kryje w sobie wiele znaczeń. Meble muszą być odporne na warunki atmosferyczne, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Wyposażenie ogrodu musi przecież przetrwać wiele lat, narażone na różne czynniki.

Wybieraj meble wykonane z:

  • Technorattanu – lekki, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości, a do tego stylowy i elegancki, imitujący naturalną wiklinę.
  • Tworzywa sztucznego (specjalnego plastiku) – meble tarasowe z materiałów sztucznych są tanie, lekki i wytrzymałe, jednak średnio odporne na uszkodzenia.
  • Aluminium – ten materiał doda ogrodowi nowoczesnego sznytu, a ponadto jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Meble nie poddają się korozji, a więc długie lata będą cieszyć domowników.
  • Drewna – meble drewniane są niezwykle urocze, dodają przestrzeni przytulności i wprowadzają romantyczny nastrój. Jeśli w domu stawiasz na wystrój w stylu boho, prowansalskim, rustykalnym, to koniecznie musisz wyposażyć ogród w drewniane meble. Pamiętaj jednak, że nie są zbyt odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Możesz wybrać komplet, co jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ od razu wyposażysz ogród we wszystko, co potrzebne. Na pewno niezbędne są: stół i krzesła ogrodowe. Jeśli zależy ci na wyjątkowym komforcie, to dobierz wygodny fotel (na przykład wiszący).

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena