Co to takiego mini strona, jak założyć mini stronę,jak rozpocząć pracę z mini stronami. Jak je umieścić w Internecie i zacząć na nich zarabiać.

Data dodania: 2008-09-18

Wyświetleń: 5330

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z podstawowych możliwości promowania produktów w ramach Programów partnerskich, jest tak zwana "mini strona".

Cóż to takiego jest mini strona?

Otóż mini strona jest to zwykła prosta strona internetowa napisana w języku .html bądź .php jak kto woli, umieszczona w internecie, jej jedynym zadaniem jest promocja wybranego produktu bądź kilku produktów.
Od razu mogę powiedzieć, że mini strona skupiająca się tylko na jednym produkcie ma większe szanse na zwielokrotnienie sprzedaży, niż strona która oferuje ich kilka.
Polecam gorąco więc, robienie ministron indywidualnych, czyli tylko dla jednego produktu.
Oczywiście od umieszczenia takiej strony w internecie sprzedaż od razu nie wzrośnie trzeba trzeba się jeszcze troszkę napracować pozycjonując
(LinkSEO) i polecając naszą ministronę tam gdzie tylko się da(fora, maile, katalogi stron, tak aby była dostępna podczas wyszukiwania w google'u. Ale to jest już tamat na inny artykuł.

Jak się zatem wziąć do zrobienia naszej ministronki?.

Zaczynamy od znalezienia miejsca w sieci, na umieszczenie naszych ministron, szukamy odpowiedniego hostingu. Miejsce takie znadujemy np. na Cal.pl
- bardzo dobry serwer i tani, już za 50 zł na rok masz nieograniczoną ilość domen (równiez i darmowych)- wiec ministron możesz postawić na tym serwerze tyle ile tylko zdołasz zrobić.
Jeżeli poważnie myślisz o zarabianiu przez internet, przydałoby się pomyśleć też o przyszłości i wykupić jakąś stała domenę, tzw. bazę naszych działań marketingowych.

Następnym krokiem, to wybór produktu do promocji na ministronie, na początku twojej pracy z ministronami niech to będzie produkt, którym ty sam jesteś zainteresowany, na pewno, będzie to praca przyjemna i pożyteczna.
Mając więc już konto na Cal.pl, korzystamy z możliwości tworzenia darmowych domen i wybieramy nazwę dla swojej ministrony, nazwa musi być odpowiednia oczywiście do promowanego produktu i najlepiej taka, której ty sam byś szukał w google'ach chcąc kupić dany produkt, np. "podrywanie". Kiedy darmowa domena jest już utworzona, przechodzimy do jej panelu użytkownika i za pomocą kreatora stron, wybieramy szablon (layout strony), który najbardziej nam odpowiada, potwierdzamy wybór odczekamy krótką chwilkę, aż instalator zakończy swoja prace. Kiedy to już się stanie strona jest już aktywna i można na nią zajrzeć bezpośrednio z przeglądarki wpisując adres np. www.jak-ubrac-atopika.cal.pl.
Strona taka jest jeszcze pusta, następnym krokiem jest poszukanie wszelkich informacji dotyczących promowanego produktu, będą to informacje takie jak opisy, zalety, własne spostrzeżenia, opinie, wszystko to co potrzebne jest, aby produkt dobrze się sprzedał.
Wszystkie te treści umieszczamy na stronie logując się wcześniej jako administrator. Na www.cal.pl do dyspozycji mamy bardzo prosty a zarazem bardzo dobry, darmowy CMS
(obsługa jest uproszczona do granic możliwości).

Jeżeli komuś bardzo zależy na zmianie kolorystycznej i załadowanie własnej szaty graficznej, wystarczy tylko edytować pliki graficzne, które znajdują się na serwerze w katalogu images domeny. Do zmiany grafiki można użyć takiego oprogramowania jak Adobe Photoshop bądź Gimp'a. Po edycji kopiujemy pliki do tego samego folderu i patrzymy jak pięknie zmienia się nasza ministronka,teraz tylko trzeba ją odpowiednio zpozycjonować pododawać do katalogów stron internetowych takich jak LinkSeo i patrzeć jak nasz produkt pięknie się sprzedaje.

pozdrawiam

Dawid Pinocy

Licencja: Creative Commons
2 Ocena