Kominek jest centralnym punktem domu i piękną ozdobą, która tworzy niepowtarzalny klimat. Niestety, nie zawsze możliwe jest jego zamontowanie. Alternatywą jest imitacja kominka, która co prawda nie ociepli wnętrza, lecz może stanowić interesujące dopełnienie aranżacji.

Data dodania: 2017-04-26

Wyświetleń: 1800

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Imitacja kominka w mieszkaniu – piękna ozdoba czy zbędny gadżet?

Imitacja kominka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Imitacja kominka jest dobrym pomysłem w przypadku, gdy w mieszkaniu ze względów technicznych nie jest możliwe zamontowanie prawdziwego kominka opalanego drewnem. W takiej sytuacji wykorzystuje się imitację kominka. Sam portal kominkowy nie ogrzeje nas co prawda podczas długich, zimowych wieczorów, lecz ma niezaprzeczalne walory dekoracyjne i nadaje wnętrzu nieodpartego uroku. Imitacja kominka jest rozwiązaniem, które nie wymaga dużych nakładów pracy, a jednocześnie potrafi urozmaicić pokój dzienny i podkreślić jego charakter. Atrapę możemy postawić w każdym miejscu, bez specjalnych uzgodnień i projektów, dlatego często decydują się na nią mieszkańcy bloków wielorodzinnych, w których nie jest możliwe podłączenie odpowiedniej wentylacji.

Piękna ozdoba czy zbędny gadżet?

Imitacje kominków mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektórzy twierdzą, że nic nie zastąpi prawdziwego kominka i atrapa to tylko nikomu niepotrzebny gadżet. Są także i zwolennicy takiego rozwiązania, którzy doceniają walory dekoracyjne portali kominkowych. Imitacja kominka nie wymaga takiej inwestycji, jak zakup kominka razem z wkładem oraz daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli zdecydujemy się na portal kominkowy, który będzie pasował do stylu, w którym urządzony jest nasz salon, będzie on doskonałym dopełnieniem całości i dodatkowo podkreśli charakter wnętrza. Do salonów nowoczesnych najlepiej sprawdzą się proste, klasyczne portale kominkowe, z kolei w przypadku bardziej tradycyjnych wnętrz lub tych inspirowanych stylem glamour idealne będą bardziej ozdobne kominki francuskie. Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonany jest portal kominkowy. Starannie rozrzeźbione obudowy kominków z marmuru wyglądają niezwykle elegancko i sprawiają, że wnętrze nabiera luksusowego charakteru. Szczególnie chętnie stosuje się marmurowe portale kominkowe do wnętrz w stylu skandynawskim, gdyż doskonale komponują się z innymi naturalnymi materiałami takimi jak drewno. Dobrej jakości imitacja kominka na pewno nie będzie wyglądała kiczowato, a jeśli ozdobimy ją dodatkowo świecami, stworzymy fantastyczny dodatek, który doda uroku naszemu salonowi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena