Latem zapominamy o chłodnych zimowych wieczorach - na ich miejsce przychodzą najdłuższe dni w roku, które rozpieszczają słońcem i ciepłem. Sporadycznie rozpalany kominek staje się przede wszystkim elementem wystroju wnętrza. W jaki sposób przyozdobić kominki z kamienia by przemycić przy ich udziale trochę lata do naszego wnętrza?

Data dodania: 2017-05-29

Wyświetleń: 2195

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przyozdobić kominek latem?

Kominki z kamienia dają nam kilka podstawowych możliwości, jeśli chodzi o ich dekorowanie. Najlepiej jest zacząć od dekoracji gzymsu, aby odnieść do niego pozostałe planowane elementy wystroju. Należy pamiętać o tym, by zachować umiar w ilości stawianych na gzymsie akcesoriów dekoracyjnych. Istnieją dwie podstawowe zasady, których warto się trzymać przy przyozdabianiu gzymsu: należy zachować równowagę, ale jednocześnie unikać pedantycznej symetrii. Nieparzysta ilość dodatków będzie prezentowała się bardziej naturalnie. Przedmioty, które najlepiej sprawdzą się w tej roli to ramki z fotografiami, wazony, świeczniki oraz same świece. Aby zaakcentować porę roku, do ramek warto wybrać sielankowe zdjęcia lub grafiki, a kolorowe wazony wypełnić polnymi kwiatami. Dobrze, aby kwiaty były świeże, sezonowe, jednak sprawdzą się tu także wysokiej jakości kwiaty sztuczne. Jeżeli decydujemy się na świece zapachowe, warto wybrać te, które mają świeże, lekkie zapachy – kwiatów, cytrusów, mięty.

Kolejny etap to udekorowanie przestrzeni nad kominkiem. Nie powinna ona pozostawać pusta. Warto i tu przemycić nieco letniego słońca. Można tu umieścić wielkoformatowy obraz o sielskiej tematyce, zdjęcia o nasyconych barwach czy grafiki przywodzące na myśl wakacyjną beztroskę. Nie należy bać się wyrazistych, jasnych kolorów. Najlepiej jednak będzie ograniczyć liczbę obrazów do trzech – większa ilość sprawi, że kominek będzie wyglądał na przytłoczony. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie pośród obrazów lustra, które pięknie odbija światło i optycznie powiększy przestrzeń.

Z pewnością łatwiejszy w dekoracji będzie portal kominkowy – nie ma tu bowiem ograniczeń dotyczących materiału wykonania ozdób, ponieważ nie muszą być one odporne na wysoką temperaturę. Dodatkowo możemy ozdobić jego wnętrze! Jeżeli stawiamy na sielski wystrój, wewnątrz portalu kominkowego można umieścić snopek siana, bukiet ze zbóż lub naturalne drewno. Nad portalem może zawisnąć wianek ze świeżych kwiatów lub wiecznie zielonego bukszpanu.

Dekorując kominek lub portal kominkowy latem, ważne jest żeby zrobić to w taki sposób, by pozostawał on w symbiozie z wystrojem pomieszczenia, w którym się znajduje.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena