Narodziny dziecka zwykle wiążą się z koniecznością poniesienia olbrzymich wydatków. Nic w tym dziwnego - podstawowe wyposażenie jest tu niezbędne.

Data dodania: 2017-04-18

Wyświetleń: 466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzy akcesoria dla niemowlaka, które pomogą w jego wychowaniu

 Jednak oprócz wyposażenia, które musimy mieć do właściwej pielęgnacji dziecka, wymagane są dodatkowe akcesoria, niezbędne do jego wychowania. 

Puzzle drewniane

Drewniane puzzle to podstawa jeśli chodzi o pierwszy etap wychowania dziecka. Pozwalają one kształtować zmysł planowania przestrzennego i umiejętność dopasowywania do siebie poszczególnych przedmiotów na podstawie kolorów i kształtów.

Dlaczego puzzle powinny być drewniane? Drewno jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym. W przeciwieństwie na przykład do plastiku, który bardzo szybko łamie się na wskutek działania małych, dziecięcych rączek.

Chodziki dla niemowląt

Chodziki to doskonałe akcesorium, jeśli chodzi o rozwój umiejętności motorycznych dziecka. Chodzik daje możliwość łatwego przenoszenia się dziecka z miejsca w miejsce i to bez ryzyka powstania jakichkolwiek urazów.

Chodziki dla niemowląt są stabilne, wygodne i bezpieczne dla dziecka. Dają mu mocne oparcie i pozwalają utrzymywać równowagę. Pozwalają na efektowne ćwiczenie błędnika i to nawet wtedy, gdy dziecko jest dopiero na pierwszym etapie nauki chodzenia. Co ważne - w zastępstwie klasycznych chodzików, można też stosować balkoniki dla dzieci. Ich konstrukcja jest bardzo podobna do konstrukcji chodzika.

Rowerki 

Rowerki dla niemowląt do również ważny element korzystnie wpływający na rozwój i wychowanie dziecka. Rowerki dla małych dzieci zwykle mają pedały osadzone na przedniej osi roweru. Co ważne - takie rowery są dobrym rozwiązaniem również dla tych dzieci, które skończyły 3 lata życia. Rowerki można zakupić dziecku od pierwszego roku życia.

Rowery dla dzieci mogą mieć również bardziej zaawansowaną konstrukcję, przypominającą rowery dla osób dorosłych. Mamy tu więc klasyczną przekładnię, opartą na (koniecznie zabudowanym) łańcuchu.  Podobnie jak w przypadku zwykłych rowerów dla dorosłych, również i tu pedały osadzone są na pierwszym trybie przekładniowym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena