0 głosów
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
331 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Na czym polega depilacja laserowa, czym różni się od metod alternatywnych oraz jakie rozwiązania sprawiają że jest tak skuteczna i popularna?

Depilacja to zabieg polegający na redukcji nadmiernego owłosienia z różnych części ciała takich jak twarz, plecy, nogi, pachy czy okolice bikini. W odróżnieniu od tradycyjnej depilacji woskowej depilacja laserowa jest bezbolesna i pozostawia trwały efekt.
 
Rozwój technologii także w dziedzinie zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych przyniósł zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania. Najpierw była bolesna depilacja woskiem. Później, dzięki zastawaniu zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii) lasera, depilacja stała się mniej bolesna a jej efekt dłużej się utrzymywał. Jednak i ta metoda okazała się posiadać drobne wady powodujące dyskomfort w trakcie zabiegu, podrażnienia skóry czy nawet powstawanie bolesnych obrzęków w wyniku zabiegu.
 
Obecnie depilacja laserowa w najlepszych salonach kosmetycznych w Polsce i na  świecie wykonywana jest przy zastosowaniu nowoczesnego systemu chłodzenia, dzięki któremu nieprzyjemny dotąd zabieg stał się komfortowy, znacznie zwiększyło się także jego bezpieczeństwo i wyeliminowano ryzyko powstawania oparzeń. Oprócz chłodzenia w stosowanych obecnie zaawansowanych technologicznie urządzeniach  zastosowana została innowacyjna metoda ciągłego prowadzenia głowicy, dzięki której wyeliminowano konieczność ciągłego, jej przeładowywania po wyemitowaniu każdej wiązki lasera. W wyniku zastosowania tego rozwiania, głowica lasera jest aż dziesięciokrotnie szybsza od starszych rozwiązań tego typu, co z kolei sprawia że czas trwania zabiegu jest dużo krótszy. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii pozwoliło także na zwiększenie mocy wiązki, co oczywisty sposób wpływa na skuteczność zabiegu i trwałość jego efektów. W wyniku zastosowania tych wszystkich udogodnień, które oferuje nam  obecnie technologia ilość powtórzeń zabiegu niezbędna dla uzyskania jego maksymalnego efektu została zredukowana do czterech.
 
Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii depilacja laserowa stała się bezbolesna i trwała a co najważniejsze bezpieczna także dla osób u których inne metody depilacji okazały się zbyt bolesne.
Licencja: Copyright - zastrzeżona