Bardzo często zakup prezentu dla świeżo upieczonej mamy, a także jej maleństwa nie jest prosty, toteż warto wiedzieć, co może przydać się maluchowi i jego rodzicielce oraz jakich produktów może brakować w asortymencie rodzicielskim.

Data dodania: 2017-03-31

Wyświetleń: 939

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaki prezent kupić dla młodej mamy?

 Czego zawsze nie jest zbyt wiele? 

Po pierwsze - zabawki

Nawet dla kilkutygodniowego noworodka zabawki są ważne. Mimo że nie zawsze występują one wówczas w roli samochodzików, bądź lalek, to jednak warto pamiętać, że grzechotki, gryzaczki, misie - duże i małe - czy też przysłowiowe dwa w jednym - grzechoczące pluszaki również zaliczane są do zabawek. Rodzice niejednokrotnie nie mają czasu, aby zaopatrzyć swojego malucha w takie akcesoria, toteż świetnie sprawdzą się jako podarunek.

Po drugie - pościel do łóżeczka dziecięcego

Zawsze i wszędzie. Przyda się w każdej ilości i kolorze. Niezależnie od płci dziecka, różowa czy też niebieska wpasuje się do wszystkiego. Pościel do łóżeczka niemowlaka to świetny prezent, jednak równocześnie warto wiedzieć, iż należy zakupić produkty antyalergiczne, a także trwałe, które posłużą rodzicom i dziecku nieco dłużej, aniżeli do pierwszego prania. Jeśli pościel nie będzie posiadała odpowiednich atestów, wówczas może bardziej zaszkodzić niż pomóc. 

Po trzecie - pomoc na miarę XXI wieku

Co może przydać się rodzicom, a także dziecku? Z całą pewnością elektroniczna niania. Nie wszyscy rodzice są zwolennikami podobnych rozwiązań, jednak jeśli znasz młodą mamę na tyle dobrze, iż wiesz, że będzie to podarunek trafiony, nie wahaj się. Jest ona bowiem dużym ułatwieniem i pozwala kontrolować bezpieczeństwo dziecka przez cały czas.

Po czwarte - mata interaktywna

Przyda się dla każdego dziecka. Ważne jest to, iż maty tego typu skutecznie zajmują dziecko, są bezpieczne, a przy okazji - pomagają wzmocnić kręgosłup, na którym w trakcie zabawy dziecko leży.

Wybierając prezent dla młodej mamy warto kierować się przede wszystkim praktycznością naszego podarunku. To właśnie w pierwszych miesiącach świeżo upieczona mama potrzebuje wsparcia i wszelkiego rodzaju prezenty ułatwiające jej codzienną opiekę nad dzieckiem, będą bezcenne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena