Przyjście na świat dziecka wiąże się z koniecznością zakupu wielu niezbędnych akcesoriów dziecięcych. Jednym z ważniejszych elementów wyprawki noworodka jest pościel do łóżeczka, w którym nowonarodzone dziecko spędzi znaczną część życia.

Data dodania: 2016-12-29

Wyświetleń: 2780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaką kupić pościel do łóżeczka dla dzieci?

Jaką pościel wybrać? Najlepiej taką, która jest wykonana z dobrej jakości zdrowych, oddychających materiałów. Takim materiałem jest oczywiście bawełna, dlatego też pościel przeznaczona dla dzieci zazwyczaj wykonywana jest z tej właśnie tkaniny w 100 procentach.

Istotne jest, aby taka pościel była wygodna, ciepła, lekka, miękka i oczywiście bezpieczna. Z tego względu powinna być również antyalergiczna.

Wybierając kołderkę i poduszkę należy zwrócić szczególną uwagę na ich wypełnienie. Powinno być ono bowiem naturalne aczkolwiek wciąż antyalergiczne. Zdecydowanie więc przy wyborze odpadają pierze, idealnie natomiast sprawdzi się wysokiej jakości bawełna. Dostępne na rynku są także wypełnienia wełniane, puchowe, syntetyczne oraz bambusowe. Wełna sprawdzi się dobrze dzięki właściwościom dobrej izolacji cieplnej oraz jednocześnie odpowiedniej wentylacji. Wypełnienie puchowe z kolei ma lepsze właściwości grzewcze. Jednak wybór zarówno wypełnienia wełnianego jak i puchowego mimo wielu zalet jest stosunkowo ryzykowny z uwagi na możliwość uczulania, ponieważ są silnie alergizujące.

Dla alergików idealnie sprawdzi się kołderka z wypełnieniem w postaci silikonowego granulatu, która poza właściwościami antyalergicznymi jest miękka, ciepła i nie odkształca się. Do wyboru jest także włókno poliestrowe, które jest lekkie i antystatyczne, dzięki czemu nie zbiera kurzu, chroni to więc przed rozwojem w pościeli roztoczy. Należy także wspomnieć o wypełnieniu kukurydzianym lub z bambusa, bo jedno i drugie jest nie tylko antyalergiczne, ale i antybakteryjne, co jest niezwykle istotne szczególnie przy zakupie pościeli dla tych najmłodszych dzieci, które nie mają jeszcze w pełni wykształconej odporności.

Poza materiałami, z których wykonana jest pościel oraz jej kolorystyką, warto także zwrócić uwagę na wymiary. Kolejnym grupom wiekowym dzieci są bowiem przyporządkowane kolejne wymiary standardowe dopasowane konkretnie do wymiarów danego łóżeczka.

Niezwykle ważną kwestią jest także to, aby kołderka miała przeszycia, która uniemożliwią jest przesuwanie w poszewce, by uniemożliwić dziecku zaplątanie się w kołderce, albo poprzesuwanie się tak, że w jednym miejscu będzie jej więcej, a w drugim mniej. To nie tylko kwestia wygody, ale także bezpieczeństwa.

Pościel dziecięca powinna być nie tylko ładna i zdrowa, ale także praktyczna, czyli zarówno wygodna w użytkowania i łatwa do utrzymania w czystości.

Licencja: Creative Commons