Podczas snu organizm człowieka się regeneruje, aby mieć energię do działania w kolejnym dniu. Uznaje się, że dorosły człowiek powinien przesypiać średnio 8 godzin w ciągu doby. Okazuje się jednak, że samo spanie nie wystarczy, koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość snu. Aby móc ją zapewnić, wyposaż swoją sypialnię nie tylko w idealne łóżko i dobrze dopasowany do Twoich potrzeb materac, ale również pościel.

Data dodania: 2022-02-09

Wyświetleń: 436

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego jakość pościeli ma znaczenie dla snu?

Pościel idealna, czyli jaka?

Wciąż większość z nas zwraca uwagę jedynie na design pościeli, wybierając taką, która pasuje do sypialnianego wnętrza. Chociaż oczywiście pościel może być dekoracyjna, to jednak priorytetem musi być jej jakość. 

Pościel powinna być “oddychająca”, antyalergiczna, ogrzewać nasze ciało w czasie snu, ale go nie przegrzewać. Zwróć uwagę, że źle dobrana pościel może przyczyniać się do nadmiernej potliwości albo wręcz przeciwnie, wychładzać. 

Dopiero wtedy, gdy wybierzesz pościel ładną, ale i z odpowiedniego materiału, możesz oddać się błogiemu wypoczynkowi. Szeroki wybór pościeli idealnej jakości znajdziesz na https://nyks.pl/posciel.

Najlepszy materiał na pościel

Przez cały rok idealnie sprawdza się bawełna. Warto zwrócić szczególną uwagę na bawełnę alergiczną albo bambusową. Taka będzie miła w dotyku, nie podrażni delikatnej skóry, świetnie ogrzeje, ale nie wywoła przegrzania. Bawełna sprawdza się również pod względem jakości, jeśli pod uwagę weźmiemy intensywną eksploatację jej codziennego użytkowania. Pościel ma być trwała, wytrzymała na pranie, odporna na wysoką temperaturę prania, nie może ulegać rozciągnięciu ani zbieganiu, lepiej, jeśli zachowa intensywność kolorów i nie jest podatna na gniecenie. 

Pościel można dobierać ze względu na porę roku. Zimą świetnie sprawdzą się ciepłe i przytulne poszewki frotte albo bawełniane, latem lepsze będą te satynowe lub lniane.

Estetyka spania

O wiele chętniej przebywamy w sypialni, która zwyczajnie się nam podoba. Warto zadbać o względy estetyczne tego wnętrza. Pościel okazuje się doskonałym dodatkiem dekoracyjnym aranżacji. Można wybierać jej rozmaite kolory i wzory. Dzisiaj szczególną popularnością cieszą się motywy 3D. 

Estetyka i walory wpływające na atrakcyjność pościeli są istotne szczególnie w przypadku pokoju dziecięcego. Kolorowe wzory czy motywy bajkowe zachęcą najmłodszych domowników do samodzielnego spania.

Pościel, która pozwoli na błogi sen

Dobra pościel wykonana jest z najlepszej jakości materiału. Ten musi być “oddychający”, czyli zapewniający właściwą wentylację. Dzięki temu ciało nie będzie się wychładzać ani nadmiernie przegrzewać pod przykryciem.

Co więcej, pościel musi być miła w dotyku, nie może drapać, ani wywoływać świądu. Priorytetem przy jej wyborze zawsze musi być odpowiedni rozmiar pościeli. Pościel powinna być większa, niż wymiary materaca łóżka.

Sama pościel to nie wszystko

Pamiętaj, że dobrej jakości pościel nie jest wystarczająca, aby zapewnić odpowiedni, regenerujący sen każdego dnia. Równie istotne są warunki, jakie panują w sypialni - pomieszczenie należy na przykład wietrzyć godzinę przed pójściem spać. 

Twoja sypialnia powinna być raczej stonowana, nie zaleca się stosowania w niej intensywnych, rozpraszających kolorów. Jeśli masz problemy z zasypianiem, zrezygnuj z telewizora, nie rozpylaj intensywnych zapachów, za to koniecznie zainwestuj w rośliny, które będą naturalnie oczyszczać powietrze.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena