Smartfony już dawno przestały być takimi trochę bardziej zaawansowanymi telefonami. Obecnie to po prostu przenośne komputery, w których dzwonienie i smsowanie jest tylko jedną, bynajmniej nie zawsze najważniejszą, funkcją.

Data dodania: 2016-08-23

Wyświetleń: 728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Niezbędne akcesoria do Twojego smartfona

To multimedialne centrum rozrywki, dzięki któremu w każdej chwili można zrobić zdjęcie lub filmik, odtwarzać pliki, łączyć się z internetem i korzystać z jednej lub kilku aplikacji, których do wyboru mamy bez mała tysiące.

Nic zatem dziwnego, że ceny smartfonów z wyższej półki sięgają nie setek, ale tysięcy złotych. Mowa tu oczywiście o tych najbardziej zaawansowanych modelach, ale nawet za te ze średniej półki trzeba zapłacić kilkaset złotych, i to raczej bliżej tysiąca.

Aby korzystanie ze smartfona było przyjemniejsze i łatwiejsze, niezbędne są różnego rodzaju akcesoria. Akcesoria jak to akcesoria, nie stanowią kompletu z telefonem, lecz trzeba je dokupić osobno. W pudełku otrzymujemy bowiem tylko telefon, słuchawki oraz ładowarkę.

Na pewno przydatny będzie futerał na telefon, i to niezależnie od jego ceny. W tych tańszych tworzywo jest raczej kiepskiej jakości i bez dodatkowej ochrony za pomocą etui bardzo szybko ulegnie zarysowaniu i zabrudzeniu. W droższych modelach obudowa jest wykonana z plastiku wysokiej jakości lub szkła i aluminium, ale trudno przewidzieć, czy telefon nie wyśliźnie się z rąk, co skutkować będzie nieestetyczną pajęczynką na szkle. Z kolei metal często „łapie” odciski palców. No i szkoda byłoby, gdyby w nowym, drogim telefonie obudowa szybko straciłaby swój ładny wygląd.

Miłośnicy robienia zdjęć mogą natomiast pomyśleć o zaopatrzeniu się w zestaw wymienialnych obiektywów lub nawet specjalny aparat bezkorpusowy, który integruje się ze smartfonem.

Dzięki gadżetowi Pressy, który umieszcza się w gnieździe słuchawkowym, można uzyskać dodatkowy przycisk funkcyjny. A jeśli o słuchawkach mowa, osoby ceniące sobie wysoką jakość dźwięku powinny pomyśleć o profesjonalnych słuchawkach, a także kieszonkowym wzmacniaczu.

Natomiast osoby korzystające ze swojego smartfona bardzo intensywnie mogą zaopatrzyć się w power bank, umożliwiający ładowanie baterii w miejscu, gdzie nie da się jej podpiąć do gniazdka. Takie zewnętrzne źródło zasilania przydaje się zwłaszcza w podróży.

Jeżeli smartfon ma niewielkie zasoby pamięci dla użytkownika, zdecydowanie warto powiększyć ją dzięki karcie micro-SD, o ile jest to możliwe. Jeśli nie ma takiego slotu, można sięgnąć p zewnętrzny czytnik kart pamięci łączący się z telefonem za pomocą portu microUSB.

Osoby wykorzystujące smartfona do pracy na pewno docenią składaną klawiaturę obsługującą standard Bluetooth.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena