Długo wyczekiwany urlop to dla wielu osób  po prostu okres, który celowo przeznaczają na odpoczynek w domu lub  nadrabiają  zaległości związane z codziennymi domowymi sprawami oraz remontami, na co w ciągu raku zawsze brakuje czasu.

Data dodania: 2016-07-12

Wyświetleń: 990

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje  last minute

 Inni z pewnością już z dużym wyprzedzeniem zaplanowali wakacyjny wyjazd na wczasy, rozpoczynając odkładanie  funduszy już rok wcześniej. To właśnie brak dostatecznych środków bywa dla wielu części osób powodem tego, iż urlop muszą spędzić w domu. Warto jednak wiedzieć, iż obecnie istnieje wiele możliwości, aby zorganizować wyjazd za niewielkie pieniądze.

Last minute  - czyli bądź w gotowości

Oferty last minute to nic innego, jak specjalne okazje biur podróży, linii lotniczych czy ośrodków wczasowych, polegające na tym, iż klient może z dużym rabatem zakupić usługę na tzw.” ostatnią chwilę”.  W ten sposób firmy chcą sprzedaż ostatnie miejsca i tym samym zapewnić sobie pełne obłożenie usługi. Zwykle  skorzystanie z oferty odbywa się bardzo krótkim czasie od momentu jej zakupu.

Dla kogo oferta las minute

Decydując się na skorzystanie z oferty last minute warto pamiętać o tym, iż musimy wcześniej przygotować się organizacyjnie na taki wyjazd. Przede wszystkim istotne jest to dla osób, które pracują na etat i termin urlopu muszą zgłosić pracodawcy z odpowiednim wyprzedzeniem. Mało kto ma bowiem ten komfort, iż o urlopie może powiadomić na kilka dni przed wyjazdem. 

Ponadto na taki wyjazd warto już wcześniej się przygotować: zadbać o to, aby wywiązać się z obowiązków domowych, zawodowych, zakupić najpotrzebniejsze na wyjazd produkty, przygotować listę rzeczy do wzięcia.   Ważne jest również, aby sprawdzić ważność dokumentów tożsamości, paszportu, o ile planujemy podróż do kraju spoza UE, wykupić ubezpieczenie , a przypadku osób, które na stałe przyjmują leki: wykupić receptę z wyprzedzeniem.

Koszty wyjazdu

Jak wcześniej wspomnieliśmy, wyjazd na wczasy last minute są zazwyczaj dużo tańsze niż tradycyjne wczasy. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednimi funduszami na  wykupienie wycieczki, warto wziąć pod uwagę pożyczenie danej kwoty od rodziny czy znajomych. Jeśli nie mamy takiej możliwości, z pomocą mogą przyjść pożyczki na urlop czy chwilówki, które cieszą się ogromną popularnością w sezonie urlopowym.

Zanim jednak skorzystamy z takiej oferty, dokładnie sprawdźmy warunki, jakie oferuje firma pożyczkowa. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z porównywarek chwilówek czy rankingów takich chwilówek dostępnych w Internecie. To z pewnością pomoże podjąć właściwą decyzję co do wyboru oferty.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak upolować ofertę last minute i cieszyć się  niezapomnianymi chwilami podczas wymarzonego urlopu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena