Oryginalne wnętrza, ogrodzenia i elewacje. Przy obecnym rozwoju techniki zastosowań siatki cięto ciągnionej jest wiele, a niektóre mogą nas zaskoczyć. Warto przy remoncie czy budowie domu zorientować się w branży i sprawdzić, jakie materiały będą dla naszej wizji najlepsze.

Data dodania: 2016-06-15

Wyświetleń: 2660

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Siatka cięto ciągniona i jej zastosowania

Siatka cięto ciągniona produkowana jest za pomocą odpowiedniego materiału, a samo wykonanie nie należy do najprostszych. Wybraną blachę należy jednocześnie nacinać i rozciągać, co jest niezbędne i ergonomiczne. Cała produkcja jest również opłacalna, gdyż zastosowana blacha prawie wcale się nie marnuje, a do tego zyskujemy z niej dużo więcej produktu końcowego. Wykonanie nie jest łatwe, ale mając nowoczesne technologie i wykwalifikowanych pracowników można uzyskać najlepsze efekty. Siatka może mieć kluczowe znaczenie przy różnych pracach, które chcemy wykonywać w domu. Produktem spokrewnionym z siatką cięto ciągnioną jest blacha perforowana, która jest arkuszem blachy posiadającym najczęściej kwadratowe lub okrągłe otwory tworzące regularny wzór perforacji.

 

Siatka cięto ciągniona może być wykonana z różnego rodzaju blach. Najczęściej używane są w tym procesie blachy stalowe, ocynkowane lub nierdzewne. Pozwala to na wykonanie bardzo dobrej jakości produktów, które będą długo wytrzymałe. Dodatkowym atutem jest również korzystanie z kolorowych metali co pozwala na różnorodność i zwiększenie estetyki wybranych produktów. Blacha perforowana natomiast często wykonywana jest z trwałej i połyskującej blachy kwasoodpornej, którą z powodzeniem możemy użyć w elementach dekoracyjnych. Możemy tutaj wziąć pod uwagę fakt, że wzorów otworów w takiej blasze może być bardzo dużo, mimo że koła i kwadraty są najpopularniejsze. Siatkę cięto ciągnioną możemy wykorzystywać w formie ogrodzeń, aranżacji wnętrz i elewacji. Blachę perforowaną natomiast głównie we wnętrzach, jako elementy dekoracyjne, w przemyśle meblarskim, jako podwieszane sufity lub schody. Zdarza się, że wykonuje się z niej ogrodzenia lub elewacje.

 

Jeżeli czeka nas remont, budowa domu, czy też inne prace przy których będziemy poszukiwać inspiracji, warto rozejrzeć się na rynku. Być może okaże się, że siatka cięto ciągniona lub blacha dziurkowana będą oryginalnym i praktycznym rozwiązaniem w wielu kwestiach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena