Łysienie czy też raczej nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane bardzo różnymi przyczynami. Zioła na łysienie mogą być pomocne niezależnie od przyczyn. Dobrze wpływają też na kondycję skóry głowy toteż na pewno warto je wykorzystać.  

Data dodania: 2015-11-27

Wyświetleń: 2289

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie zioła pomagają na łysienie?

Niektóre zioła pomagają nawet osobom z łysieniem plackowatym, które jest nieprzewidywalne i niezmiernie trudne w leczeniu - w tym przypadku chodzi o specjalnie przygotowywane mieszanki ziołowe, których stosowanie nie zawsze będzie równie łatwe, jak stosowanie leków i specjalistycznych preparatów przeciwko wypadaniu włosów.

Zioła na łysienie na pewno sprawdzają się we wszystkich tych sytuacjach, w których do wypadania włosów dochodzi na przykład wskutek niedożywienia (niedoboru składników odżywczych) bądź też wskutek błędów pielęgnacyjnych. Ciekawostką jest to, że zioła na łysienie przyjmowane poprawiają też wygląd skóry i paznokci, a niektóre z nich wspomagają naturalny detoks i poprawiają tempo przemian metabolicznych.

Tyle tytułem wstępu. Przyjrzyjmy się kilku roślinom i odpowiedzmy sobie na pytanie, kiedy i w związku z jakimi problemami stosować zioła na łysienie.

Skrzyp polny na włosy, skórę i paznokcie

Skrzyp polny jest przede wszystkim doskonałym źródłem dobrze przyswajalnego krzemu, który wzmacnia nie tylko włosy, ale i skórę i paznokcie. Herbatki ze skrzypu od dawna polecane są osobom, które borykają się z problemem łamliwych paznokci, wypadających włosów czy różnego rodzaju defektami skórnymi. Skrzyp zwiększa elastyczność włosów i wzmacnia je. Matowi skórę, a na skórze głowy stabilizuje łojotok. Co ciekawe, o tym wie niewiele osób, herbatki ze skrzypu powstrzymują też siwienie czupryny. Zapobiegają też rozdwajaniu włosów. Jeśli wypadanie włosów jest skutkiem ich osłabienia, sięgnięcie po skrzyp będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Rozmaryn na porost włosów

Rozmaryn działa stymulująco na cebulki włosowe i pobudza włosy do wzrostu, hamując jednocześnie ich wypadanie wtedy, gdy są osłabione. Olejek z rozmarynu można wmasowywać w skórę głowy bądź też pić herbatki z tego zioła. Rozmaryn działa nieco podobnie do minoxidilu, bowiem usprawnia przepływ krwi w obrębie skóry głowy, a to przekłada się na lepsze ukrwienie mieszków włosowych. Osoby borykające się z łupieżem i łojotokiem również powinny docenić jego działanie. Rozmaryn ma bowiem silne właściwości przeciwłupieżowe, a poza tym odkaża i ściąga skórę.

Nie zapomnij o pokrzywie

Bardzo dobrze wpływa na włosy również pokrzywa. Podobnie do rozmarynu pokrzywa działa wzmacniająco na cebulki. Zawiera również krzem a do tego minerały takie jak żelazo, magnez czy wapń, oraz witaminy z kwasem pantotenowym na czele. Korzeń pokrzywy bardzo dobrze wpływa na gospodarkę hormonalną u mężczyzn. Stymuluje produkcję testosteronu, jest bardzo przydatny osobom aktywnie uprawiającym kulturystykę.

Jeśli chodzi o włosy, pokrzywa działa też stabilizująco na produkcję sebum, ma silne działanie przeciwłupieżowe i kondycjonujące.

Jak widać zioła na łysienie to między innymi rośliny, które rosną na łąkach i polach. Gdyby nie ich dobroczynny wpływ na włosy (i cały organizm) można by je było uznać za chwasty. Tymczasem warto je docenić, bo to doskonałe remedia na wiele doskwierających nam współcześnie dolegliwości. Oprócz wymienionych wyżej ziół bardzo przydatne w leczeniu łysienia czy też w zabiegach mających na celu odbudowę czupryny warto wykorzystać rośliny, które u nas nie rosną. Spośród takich egzotycznych ziół szczególnie warto polecić saw palmetto, które z uwagi na swoje działanie (blokuje DHT) można w zasadzie potraktować jako naturalny zamiennik dla finasterydu - farmaceutyku wykorzystywanego w leczeniu łysienia męskiego.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena