Wykładziny w domach posiada prawie każdy z nas. To oczywiście niezwykle tani i praktyczny sposób na urządzenie domu, ale mają one jedną zasadniczą wadę w stosunku do elementów całkowicie drewnianych.

Data dodania: 2015-11-25

Wyświetleń: 943

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak poprawnie czyścić wykładzinę?

Wykładziny znacznie ciężej jest wyczyścić w odpowiedni sposób wykładzinę tak, by była dla naszej rodziny całkowicie bezpieczna i maksymalnie jak to możliwe sterylna. Warto więc nauczyć się prać wykładzinę samodzielnie, tak abyśmy mogli to zrobić zawsze we własnym zakresie i niekoniecznie płacąc za to krocie, choć oczywiście na mały wydatek w postaci specjalistycznych płynów musimy się nastawić. Samo jednak czyszczenie nie jest procesem skomplikowanym i na pewno poradzimy sobie samodzielnie z tą czynnością.
    
PAMIĘTAJ O USUNIĘCIU ZABRUDZEŃ SUCHYCH
Wiele osób bagatelizuje tą czynność. Tymczasem przed samym praniem chemicznym dobrze jest również odkurzyć dywan. Oczywiście musimy w tym celu posiadać odpowiedni odkurzacz, ale również zwyczajna domowa maszyna poradzi sobie doskonale. Jeżeli możemy środkom chemicznym w jakiś sposób ułatwić pozbywanie się plam, to właśnie odkurzając wykładzinę zrobimy olbrzymi krok ku temu. 

DAJ PLAMOM CZAS
Pamiętaj, że nawet najsilniejsza chemia potrzebować będzie odrobiny czasu, by rozpocząć swoje działanie. W przypadku, kiedy wykładzina nie była prana przez wiele lat nie powinno nas absolutnie dziwić, że wywabianie plamy trwa często kilka godzin. Przede wszystkim jednak zapoznajmy się z informacjami na opakowaniu danego środka chemicznego i weźmy poprawkę również na przypadek, kiedy to nasza wiele lat nie czyszczona wykładzina może wymagać znacznie większej ilości czasu.

USUNIĘCIE ŚRODKA CHEMICZNEGO
Po całym procesie czyszczenia musimy usunąć oczywiście nałożony przez nas środek. To nie będzie łatwe. Wymagać będzie od nas odkurzacz z możliwością redukowania ilości piany czyli jej wsysania do środka, albo też innego środka chemicznego, który spowoduje skrystalizowanie się używanej przez nas chemii. W zależności od wybranych środków może być ta możliwość dla nas niedostępna. Usuwać więc będziemy chemię najczęściej w sposób mechaniczny z użyciem szczotek i odkurzacz. 

PIELĘGNACJA
Na zaskoczenie warto również odpowiednio „zaczesać” naszą wykładzinę i na tym można by powiedzieć koniec naszych wysiłków. Oczywiście dobre wysuszenie wykładziny również jest czynnością obowiązkową, bez której się obejść nie możemy. Po tak dużej liście procesów do wykonania powiedzieć można, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by wyczyścić wykładzinę perfekcyjnie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena