Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj niezwykły, w którym można niemal wszystko. Ten szalony zakątek świata otwarty jest na wiele propozycji. Na ciekawych nowych wrażeń czeka chociażby jeżdżenie na nartach na pustyni, noc w 7* Hotelu, a nawet własna wyspa o dowolnym kształcie. Dodatkowo nie trzeba wcale przeznaczać na to całego majątku.

Data dodania: 2015-10-22

Wyświetleń: 1689

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje w Emiratach Arabskich

Jednym z najbardziej znanych emiratów jest Dubaj, miejsce jak z baśni. Wyrosło ono niejako między morzem a pustynią tworząc magiczny zakątek pełen atrakcji. Znajduje się tu chociażby sztuczna wyspa o kształcie palmy pełna luksusowych willi, 7* Hotel Burdj Al Arab z pełnowymiarowym kortem tenisowym, który przypomina żagiel wydęty przez wiatr czy ogrom wspaniałych zabytków takich jak Jumeirah Mosque - największy meczet w całym Dubaju, Pałac Zabeel czy Al Fahidi Fort Museum.


Stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Abu Dhabi. Miasto to kojarzy się przede wszystkim z wielkimi drapaczami chmur, zielenią, tradycyjnymi domami czy pałacami i willami. Warto tu przede wszystkim zobaczyć Biały Fort - Al Husn Palace oraz wspaniały park Corniche pełen fontann, kwiatów i malowniczych alei. Dodatkowo park ten umożliwia podziwiania niezwykłej panoramy zatoki.


Zjednoczone Emiraty Arabskie fascynują także pięknem jasnych plaż znajdujących się nad Zatoką Perską. Oblewa je krystalicznie czyta woda, w której można nurkować i zwiedzać niesamowity podwodny świat. Plażą najbardziej znaną jest niewątpliwie „Jumeira Open Beach” znajdująca się w Dubaju, a dla miłośników nurkowania - plaża w mieście Dibba.


W tym zakątku świata panuje gorący klimat, dlatego też lepiej nie przyjeżdżać tutaj w okresie polskiego lata, bowiem wtedy jest naprawdę upalnie. Najlepszym czasem na odwiedziny jest okres od października do kwietnia, w miesiącach zimowych zaś jest nieco chłodniej, bowiem temperatura spada do kilkunastu stopni Celsjusza.


Emiraty Arabskie obfitują w luksusowe hotele, a baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. To idealne miejsce, by zakosztować nocnego życia, bawić się od zmierzchu do świtu, a później odpoczywać na plaży pełnej słońca. Warto wybrać się tutaj chociażby na parę dni, by móc poczuć klimat tego miejsca i przeżyć niezapomnianą przygodę.


Autor: redakcja serwisu www.emiratyarabskie.pl

Licencja: Creative Commons
1 Ocena