Coraz częściej  młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z biznesem, decydują się na zorganizowanie swojego biura we własnym mieszkaniu czy domu.

Data dodania: 2015-10-21

Wyświetleń: 855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak urządzić domowe biuro

 Ma to oczywiście wiele zalet, jak na przykład możliwość wrzucenia części opłat za media w koszty działalności gospodarczej oraz brak wydatków związanych z wynajmem powierzchni na biuro.  Jak zatem urządzić małe biuro w prywatnym lokalu?

Po pierwsze: estetyka i porządek

Ta zasada dotyczy nie tylko biura, ale i innych pomieszczeń używanych przez nas w życiu prywatnym. Natomiast w kontekście prowadzenia własnej firmy ma to ogromne znaczenie. W końcu w biurze przyjmujemy obecnych i potencjalnych klientów, którzy  po wyglądzie miejsca, do którego ich zapraszamy, mogą ocenić naszą osobę.  Jakie zatem powinno być biuro? Przede wszystkim schludne i czyste. Zadbajmy o to, aby podłoga była łatwa do uprzątnięcia. Lepiej zrezygnować z wykładzin dywanowych na rzecz ładnych paneli o jednolitej barwie. 

Taką podłogę wystarczy pozamiatać lub odkurzyć, a wszelkie plamy, na przykład po rozlanej kawie czy soku, szybko można usunąć. Unikajmy również eksponowania zbyt wielu przedmiotów. Oczywiście kilka obrazków czy dyplomów powieszonych na ścianie nie zaszkodzi, natomiast wszelkie ozdobne figurki powinny zniknąć z pola widzenia. Pamiętajmy, iż każda taka rzecz to potencjalny „łapacz kurzu” i wymagać będzie od nas bardziej precyzyjnego sprzątania.  

Kolorystyka i oświetlenie

Skoro ma być to nasze miejsce pracy, powinny w nim panować odpowiednie do tego warunki. Jasne ściany o stonowanej kolorystyce będą odpowiednie.  Do tego należy zadbać o dostęp do światła dziennego – w miarę możliwości. Zatem stanowisko pracy, czyli biurko powinno być ustawione w taki sposób, aby światło dzienne dobrze je doświetlało.

W przypadku korzystania z oświetlenia sztucznego pamiętajmy o tym, aby wybierać te o ciepłej barwie, zbliżonej do naturalnego światła, a także o tym, by ustawić lampkę  po przeciwnej stronie niż ręka, którą piszemy.  Warto poczytać więcej na temat ustawiania źródeł światła w biurze, gdyż może to w istotny sposób wpłynąć na komfort naszej pracy.

Meble i wyposażenie

Przyszła kolej na wybór odpowiednich mebli do naszego biura. W przypadku małych powierzchni musimy skupić się na najważniejszych elementach wyposażenia. Przede wszystkim musi się w nim znajdować biurko, odpowiednio duże, abyśmy mogli na nim wygodnie umieścić monitor, laptop, notatnik i przybory do pisania. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, biurko może być mniejsze lub większe. Przykładowo, jeśli prowadzimy biuro projektowe, z pewnością przyda się większa powierzchnia do rozkładania dużych arkuszy.

Oprócz biurka warto mieć szafę lub komodę, w której będziemy przechowywać segregatory i dokumenty. Doskonale sprawdzą się takie, które mają drzwi przesuwne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu i nie potrzebują aż tyle miejsca, co szafy z otwieranymi drzwiami. Kolejnym meblem jest sofa dla gości wraz z małym stolikiem kawowym oraz dodatkowe krzesło lub fotel przy biurku.

W tak urządzonym biurze zarówno nam będzie się dobrze pracowało, jak i nasi goście będą czuli się komfortowo. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena