Drzwi przesuwne są funkcjonalnym rozwiązaniem, które pomaga w ciekawy sposób zaplanować przestrzeń i urządzić ją w innowacyjny sposób. Jeżeli chcesz aby w Twoim mieszkaniu znalazł się nowoczesny element przykuwający wzrok każdego gościa to musisz postawić na drzwi przesuwne.

Data dodania: 2020-09-16

Wyświetleń: 858

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Drzwi przesuwne - czy warto postawić na jakościowy produkt?

W zależności od technologicznych możliwości Twojego mieszkania, możesz zdecydować się na wybór systemów drzwi przesuwnych naściennych lub tych chowanych w ścianie. Drewniane drzwi przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów, m.in. naturalnego drewna, metalu lub szkła. Możliwe jest ich wykorzystanie w praktycznie każdym pomieszczeniu, czyli w salonie, kuchni, a nawet w łazience. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się także w sypialni. Ponadto, możesz wybrać zarówno drzwi jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe. Bez względu na to, na jakie drzwi przesuwne się zdecydujesz, będzie to ergonomiczne rozwiązanie, które dopasuje się do aranżacji niemal każdego domu oraz mieszkania. Dostępność systemów i rozwiązań jest tak duża, że bez żadnych problemów można będzie cieszyć się z propozycji na miarę oczekiwań użytkownika.

Drzwi przesuwne naścienne a chowane w ścianie. Na które rozwiązanie warto stawiać?

Ze względu na sposób montażu, możesz zdecydować się m.in. na drzwi przesuwne naścienne lub chowane w ścianie. W przypadku pierwszego rozwiązania, prowadnica mocowana jest na ścianie, tuż nad otworem drzwiowym lub w suficie. Skrzydło drzwiowe przesuwa się wzdłuż ściany na profesjonalnych wózkach, a cały mechanizm sprytnie ukrywają maskownice. Jeżeli jednak chcesz wybrać drugie rozwiązanie, wcześniej musisz do tego odpowiednio przygotować ścianę, czyli wykonać otwór, w którym drzwi będą się chowały. Jeżeli przez względy konstrukcyjne nie masz możliwości wykonania takiego nawiertu, możesz zdecydować się na postawienie ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych. Drzwi ukryjesz dzięki temu w szczelinie między ścianą murowaną a tą z płyt.

Z jakich materiałów warto wykonać drzwi przesuwne?

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości konstrukcji, zdecyduj się na propozycje wykonane ze drewna dębowego o grubości minimum kilku centymetrów. Takie rozwiązania są bardzo trwałe i ponadczasowe. Producenci tacy jak sklep RustykalneUchwyty.pl bardzo często proponują świetne rozwiązania w rewelacyjnych proporcjach cena / jakość.

Jeżeli szukasz wysokojakościowych producentów, a jednocześnie chcesz zdecydować się na rozwiązanie, które bardzo ciekawie wygląda, możesz wybrać drzwi przesuwne wykonane z drewna sosnowego. Tańszą alternatywą mogą być drzwi wykonane z materiałów drewnopodobnych (na przykład MDF) ale trzeba mieć na uwadzę to że takie materiały są dużo bardziej narażone na wszelkie uszczerbki mechaniczne niż drzwi przesuwne wykonane z drewna dębowego lub sosnowego.

Drzwi przesuwne - czy za jakość warto dopłacić?

W dobie wszechobecnych marketów budowlanych wiele osób decyduje się na zakup tańszych, wykonanych z gorszych materiałów drzwi. Musimy jednak pamietać że płyta nigdy nie osiągnie takiej trwałości oraz jakości jak drzwi przesuwne wykonane w 100% z drewna. Dodatkowym aspektem jest sam wygląd produktu który chcemy zakupić. Wszyscy wiemy że drzwi wykonane z  prawdziwego drewna zawsze będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie niż te zarobione z płyty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena