Popularne zdjęcia „z ręki” na dobre zadomowiły się w naszej kulturze. Robią je sobie sportowcy, gwiazdy filmowe, celebryci i zwykli, normalni ludzie. Na co dzień, i przy specjalnych okazjach. Nic zatem dziwnego, że na rynku zaczęły pojawiać się specjalne, dedykowane temu rodzajowi zdjęć sprzęty. Czym są, i czy warto w nie zainwestować?

Data dodania: 2015-09-17

Wyświetleń: 1187

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Monopod – nowy wymiar zdjęć selfie

Monopody, nazywane również selfie stickiem, to urządzenia niezwykle proste w użyciu, jak również w budowie. Cała konstrukcja, to tak naprawdę specjalny kijek, umożliwiający na jednym jego końcu umieszczenie aparatu fotograficznego, bądź smartfonu. Natomiast drugi koniec służy, jak łatwo się domyślić, do operowania urządzeniem i łapaniem jak najlepszego kadru. Choć wydaje się być banalnie prostym urządzeniem, selfie stick jest niezwykle praktyczny. Po pierwsze, aparaty fotograficzne, ze względu na swoje gabaryty, nie zawsze pozwalają na zrobienie dobrego i szybkiego zdjęcia. Z kolei smarfony występują w wielu, różnych modelach. Często przycisk do robienia zdjęć jest umiejscowiony w niewygodnym miejscu. Osoby z małymi dłońmi mogą mieć problem z ich obsługą. Selfie stick rozwiązuje obydwa problemy, pozwalając nie tylko łatwo i szybko zrobić zdjęcie, ale dzięki teleskopowej, regulowanej długości kijka, pozwala także na większą kontrolę nad kadrem. Pamiętacie te momenty, gdy nie byliście w stanie ująć wszystkich znajomych na zdjęciu? Tego typu rzeczy nie będą Wam już straszne. Wiele osób zastanawia się, czy nie istnieje ryzyko wypadnięcia smartfona, bądź aparatu, z selfi sticka. Szansa na to, że dojdzie do podobnej sytuacji jest bardzo niewielka, ale oczywiście istnieje. Przed wypadnięciem naszego urządzenia z konstrukcji chronią specjalne zaczepy, mające nie tylko wpływać na jego bezpieczeństwo , ale i stabilność. Znacznie większa jest możliwość, że selfie stick wypadnie nam z rąk.


Jaki model wybrać? Na pewno taki, który spełnia nasze oczekiwania i możliwości finansowe. Na co jednak warto zwrócić uwagę, by być w pełni zadowolonym? Jednym z kluczowych elementów jest waga. Monopod powinien ważyć około 100 gramów, najlepiej jeżeli uchwyt rączki byłby z pianki. Dzięki temu szansa na jego wypuszczenie znacznie maleje. Oczywiście warto zwrócić uwagę również na jakość wykończenia całej konstrukcji. Im droższy model, tym użyte materiały powinny być lepsze. Wiele modeli selfie sticków posiada Bluetooth. Pozwala on na jeszcze prostszą obsługę migawki aparatu, bądź telefonu. Takie modele będą odpowiednio droższe, i co więcej, należy pamiętać o ich doładowywaniu. Nie bez znaczenia jest również teleskopowa konstrukcja monopodu. Różne modele posiadają różną długość. Jeżeli zatem zależy nam na odpowiedniej perspektywie, powinniśmy zdecydować się na modele odpowiednio dłuższe.


Obecnie monopody, podobnie jak inne akcesoria do smartfonów i aparatów fotograficznych, można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Ciekawy wybór selfie sticków można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Mediadel. Przekrój modeli powinien pozwolić wybrać coś dla siebie każdemu, kto uważa się za fana zdjęć selfie. Osoby zainteresowane mogą od razu dokupić sobie odpowiednie akcesoria dla swojego smartfona, w ten sposób zapewniając swojemu sprzętowi dodatkową ochronę. Sklep posiada bogatą ofertę akcesoriów do takich modeli jak Sony Xperia Z2, Z3, iPhonów, Samsungów i innych urządzeń Sony.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena