Wrocław można zwiedzać na bardzo wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym jest oczywiście spacer, ale istnieją także i inne, mniej oczywiste formy przemieszczania się po stolicy Dolnego Śląska. Jak nieszablonowo podróżować po mieście?

Data dodania: 2015-08-26

Wyświetleń: 788

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z popularniejszych sposobów na to, by bez większych problemów przemieszczać się po Wrocławiu, jest podróż komunikacją miejską. Obecnie pojazdy kursują z dużą częstotliwością, a trasy wiodą do najsłynniejszych miejsc miasta. W pojazdach znajdują się ekrany wyświetlające kolejne przystanki na trasie, co czyni całą podróż łatwą i przyjemną. Co równie istotne, ten sposób poruszania się po mieście jest również stosunkowo tani, bilet całodzienny to koszt zaledwie kilku złotych.

Inną alternatywą może być wypożyczenie roweru miejskiego. W ścisłym centrum miasta znajduje się spora liczba stacji oferujących ten środek transportu, dzięki czemu znalezienie i wynajęcie dwuśladu jest zadaniem bardzo prostym. Z perspektywy rowerowego siodełka stolica Dolnego Śląska wygląda zupełnie inaczej. Sprawne poruszanie się po mieście gwarantuje gęsta sieć ścieżek i dróg przeznaczonych wyłącznie dla osób poruszających się na dwóch kółkach.

Ciekawym doświadczeniem każdego turysty odwiedzającego Wrocław jest spojrzenie na miasto z poziomu rzeki. Jest to możliwe dzięki licznym rejsom statków wycieczkowych po nurtach Odry, drugiej co do wielkości polskiej rzeki. Trasy białej floty opracowano z myślą o ich atrakcyjności dla oka, dlatego też prowadzą między innymi pomiędzy Ostrowem Tumskim a Starym Miastem. Dłuższa trasa pozwala na przepłynięcie aż do terenów położonych w pobliżu wrocławskiej Hali Stulecia i ogrodu zoologicznego. Dodatkową zaletą tego rodzaju wycieczki jest przepłynięcie pod mostem Grunwaldzkim, najsłynniejszym z licznych wrocławskich mostów, który pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy Dolnego Śląska.

Najnowszym sposobem na alternatywną wycieczkę po Wrocławiu jest wynajęcie pojazdu firmy Segway. Wycieczka tym nowoczesnym środkiem transportu jest atrakcyjna nie tylko ze względu na możliwość poznania największej dolnośląskiej miejscowości. Sama nauka poruszania się pojazdem będzie bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu pobytu w mieście. W ten prosty sposób można uczynić wyjazd do Wrocławia czymś naprawdę wyjątkowym.

Sposobów na sprawne i dalekie od pospolitego spacerowania po mieście jest wiele, warto przed wizytą w stolicy Dolnego Śląska zastanowić się nad wykorzystaniem tego rodzaju propozycji alternatywnego poruszania się. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena