Pustaki szklane, błędnie zwane także luksferami, są to elementy umożliwiające tworzenie niesamowitych dekoracji w Twoim mieszkaniu. Jak je zatem wykorzystać, żeby wszystko prezentowało się gustownie i elegancko?

Data dodania: 2015-07-01

Wyświetleń: 649

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co zrobić ze szklanymi pustakami?

Czym są szklane pustaki?

Są to elementy przeznaczone do budowania rozmaitych konstrukcji – mogą być to ściany, lub jedynie elementy w ścianach. Zbudowane są z dwóch szklanych warstw, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń z powietrzem – dzięki temu cechują się one doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, więc swobodnie można je stosować na elewacjach budynków.

Pustaki w mieszkaniu

Za pomocą pustaków szklanych można z powodzeniem wykonać działową ściankę – doskonale sprawdzi się ona w przypadku kuchni łączonej z salonem, tym bardziej, że nie musimy jej zabudowywać na całej szerokości, lecz w zupełności wystarczy, kiedy zrobimy swoisty „wachlarz”. Jeśli planujemy jednak zbudować ścianę, która ma faktycznie oddzielać od siebie dwa pomieszczenia, wówczas warto zastosować pustaki kolorowe – będą one w mniejszym stopniu przeźroczyste, a także zapewnią odpowiednie wyciszenie dźwięków z sąsiednich pokoi.

Elementy dekoracyjne

Ścianka działowa z pustaków jest bez wątpienia szalenie efektowna, niestety wiąże się często z dużymi wydatkami. Jeśli więc poosiadamy nieco mniejszy budżet, lecz marzenia o szklanych ozdobach nie pozwalają nam spokojnie zasnąć, wówczas możemy się zdecydować na zrobienie niewielkiego przeszklonego fragmentu ściany. I tutaj mamy pełną dowolność działania – pasek ciągnący się przez cały pokój, a może fantazyjny wężyk? Atrakcyjne zdobienia wokół drzwi, czy też niewielkie okienko? Możliwości posiadamy tyle, na ile pozwala nam nasza fantazja.

Pustaki na elewacje!

Architekci coraz częściej włączają do swoich projektów nie tylko akcenty z pustaków szklanych, lecz nawet całe okna! Nie zastępują nimi jednak tradycyjnych okien, lecz stawiają je jako gustowny dodatek. Dlaczego ten sposób zyskał taką popularność? Wynika to z podwójnej funkcji dekoracyjnej jaką on spełnia – za dnia tworzy niesamowite refleksy świetlne w Twoim mieszkaniu, gdyż znakomicie przepuszcza promienie słoneczne, zaś w nocy dekoruje elewację, poprzez prześwity z oświetlenia w pomieszczeniach.

Licencja: Creative Commons