Śluby gwiazd filmu, muzyki, sportu czy polityki zawsze wzbudzają wiele emocji i zainteresowania. Dotyczy to osób, miejsca, charakteru ceremonii, sukni ślubnej, zaproszonych gości itd. Każde takie wydarzenie jest opisywane w prasie i głośno komentowane. 

Data dodania: 2015-05-18

Wyświetleń: 2078

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto zestawienie tych najgłośniejszych ślubów z ostatnich lat – ślubów, o których mówiono najwięcej.

1. Książę William i Kate Middleton 

Pobrali się 29 kwietnia 2011 roku. Był to najbardziej wyczekiwany ślub ostatnich lat, jednocześnie nazwany ślubem stulecia. Ślub odbył się  w Opactwie Westminsterskim i był prawdziwym medialnym wydarzeniem, transmitowanym przez telewizję na całym świecie -szacuje się, że obejrzało go około 2mld ludzi. Kate wyglądał olśniewająco w koronkowej sukni projektu  Sarah Burton z pięknym dwumetrowym trenem. Książę William miał na sobie bardziej tradycyjny strój. Parze młodej towarzyszyła arystokracja z całego świata, a huczne wesele odbyło się w Pałacu Buckingham.

 

2.Jessica Biel i Justin Timberlake

Pobrali się 19 października 2012 roku. Była to wyczekiwana uroczystość, gdyż związek tych dwojga trwał kilka lat. Uroczystość odbyła się na południu Włoch w nadmorskim kurorcie. Para młoda starała się utrzymać ślub w tajemnicy i zaprosiła tylko najbliższe osoby, które na bieżąco otrzymywały instrukcje o tym, dokąd mają się udać. Zdjęcia z uroczystości i sesja dla jednego z magazynu również cieszyły się popularnością – panna młoda wyglądała przepięknie w oryginalnej, różowej sukni i skromnej fryzurze.

 

3. Kim Kardashian i Kanye West 

Wzięli ślub w roku 2014. Była to uroczystość, o której pisało się już na długo wcześniej, gdyż młodzi mieli ogromne plany, by pobrać się w Wersalu. Uroczystość odbyła się jednak we Florencji, w XVI-wiecznym zamku. Kim wystąpiła w koronkowej sukni zaprojektowanej przez Ricarda Tisci, współpracującego z Givenchy. Na ślubie zaśpiewały takie gwiazdy jak Lana Del Rey i Andrea Bocelli.

 

4. Angelina Jolie i Brad Pitt

Ślub, który był jednym z najbardziej wyczekiwanych w show biznesie odbył się 23 sierpnia 2014. Para pobrała się we Francji, w trakcie kameralnej uroczystości w małej kaplicy. Towarzyszyły im oczywiście dzieci, które miały swoje zadania, np. prowadziły pannę młodą do ołtarza, sypały kwiaty i podawały obrączki. Sporo emocji wywołał strój Jolie – miała suknie od  Luigi Massi z Versace, a jej welon zdobiły hafty wzorowane na rysunkach dzieci.

5. George Clooney i  Amal Alamuddin 

27 września 2014. To podobno najbardziej zaskakujący ślub ostatnich lat. W czasie wcześniejszej uroczystości w ratuszu Amal miała na sobie niezwykle ciekawy strój ze stylowym kapeluszem. W dniu ślubu w Wenecji miała natomiast na sobie przepiękną suknię  Oscara de la Renty. Goście korzystali z wielu atrakcji i bawili się kilka dni. Ślub podobno kosztował 13 milionów dolarów.

 

Licencja: Creative Commons