Stało się! Twoja pociecha zaczyna chodzić i szperać we wszystkich zakamarkach domu. Dodatkowo pogoda za oknem zachęca do spędzania jak największej ilości czasu na powietrzu. Dzisiaj podpowiemy jak przygotować przestrzeń ogrodową tak, aby była bardziej przyjazna maluchom, odkrywającym świat przyrody.

Data dodania: 2015-05-10

Wyświetleń: 894

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Rada nr 1

 

Sprawdź ogród pod względem ostrych krawędzi i wystających metalowych części – dzięki temu dziecko nie potknie się o nie. Naostrzone krawędzie mogą być niebezpieczne, ponieważ maluch może się o nie skaleczyć lub upaść na nie, co może prowadzić do poważnych obrażeń ciała.

 

Rada nr 2

 

Jeśli posiadasz kompostownik, szambo lub studnie, zadbaj o odpowiednie ich zabezpieczenie – należy sprawdzić zamknięcie szamba i studni a w razie potrzeby odgrodzić teren siatką lub taśmą, tak, aby uniemożliwić dziecku podejście. Ogrodzenie powinno się znaleźć w odległości bezpiecznej min. 1m.

 

Rada nr 3

 

Zaplanuj zorganizowanie porządków w przestrzeni ogrodu tak, aby sprzęty typu sekatory, kosiarki, narzędzia i różnego typu przedmioty były odseparowane od przestrzeni, w której bawi się Twoja pociecha – Warto w tym celu zaaranżować garaż lub piwnice, do której dostęp będą mieli tylko dorośli domownicy.

 

Rada nr 4

 

Wygospodaruj przestrzeń dla dziecka, – aby urządzić taki kącik nie trzeba wiele. Wystarczy mały stoliczek i krzesełko, na którym dziecko będzie mogło usiąść. Wówczas zyska możliwość przebywania na dworze, rysowania, malowania, układania klocków a także zabawy z rówieśnikami. Jeśli posiadasz taką możliwość, możesz zainwestować w huśtawkę lub basenik, które spowoduje uciechę pociechy zwłaszcza latem. Starsze dzieci na pewno ucieszą się z małego boiska, trampoliny lub drabinek i piaskownicy, którą z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie.

 

Rada nr 5

 

Zaraź dziecko miłością do przyrody. Zaopatrz się w małą konewkę i akcesoria. Wprowadź dziecko w tajniki pielęgnacji roślin. Stworzenie małej rabatki lub grządki, którą będzie się opiekować, pod Twoją opieką sprawi, że nauczy się odpowiedzialności i będzie mogło poznać nowe umiejętności.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena