Terapia czaszkowo-krzyżowa pozbawi Cię wielu dolegliwości nękających Twoje ciało, a także duszę. Podczas terapii odczujesz nie tylko przyjemne ciepło, ale także odprężenie, które będzie towarzyszyć przez cały czas trwania terapii. Dlaczego leczy terapia czaszkowo-krzyżowa i komu pomoże?

Data dodania: 2015-05-07

Wyświetleń: 1837

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Terapia czaszkowo-krzyżowa. Dlaczego leczy i komu pomoże?

Jak wygląda zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej?

  Każdy, wykonywany w ramach terapii czaszkowo-krzyżowej zabieg trwa około godziny. Na początku każdej terapii powinien pojawić się wywiad terapeuty z pacjentem na temat jego dolegliwości. Terapeuta powinien ocenić Twój organizm, a także postawę.

  Podczas zabiegu leżysz w wygodnej pozycji na plecach i jesteś otulony kocem. Zabieg polega na dotykaniu całego ciała w relaksujący sposób. Bardzo delikatne muśnięcia dłońmi dają terapeucie wystarczające informacje o Twoim stanie zdrowia i ważnych dla niego elementów organizmu takich, jak kręgosłup, czaszka i płyn mózgowo-rdzeniowy.

  Nieprawidłowości istotnych elementów mogą powodować inne problemy występujące w organizmie. Na przykład : nieprawidłowa pozycja kości klinowej czaszki wywołuje bóle głowy, szyi, napięcia w stawie żuchwowo-skroniowym i kłopoty z zatokami ze skłonnościami do alergii włącznie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa. Dlaczego leczy?

  Twórca terapii czaszkowo-krzyżowej w eksperymentach na samym sobie odkrył, że kości czaszki, jak i kość krzyżowa przez całe życie zachowują ruchomość. Ich ruchy wymuszane są przez pulsujący płyn mózgowo-rdzeniowy, który uciska błony znajdujące się wewnątrz czaszki.

  Ruch płynu mózgowo-rdzeniowego nazywany jest oddechem życia. Przenoszony jest on na wszystkie elementy organizmu, dlatego dokładna analiza ruchu odpowiednich punktów może pomóc w dokonaniu diagnozy i, przede wszystkim, w wyleczeniu.

  Do momentu, kiedy ruchy odbywają się w prawidłowy sposób – organizm jest zdrowy. W momencie, kiedy przepływ płynu zostaje zaburzony, występują choroby, a także zaburzenia psychiczne.

  Przywrócenie prawidłowego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego pomaga odzyskać pełną sprawność całemu organizmowi. Pod wpływem terapii i odpowiednich czynności tkanka wraca do prawidłowego stanu, dzięki czemu poprawia się stan zdrowia i kondycja.

Komu pomaga terapia czaszkowo-krzyżowa?

  Terapia czaszkowo-krzyżowa sprawi, że Twój organizm zaczyna lepiej funkcjonować, diety przyniosą lepsze efekty, podobnie jak zażywane leki. Wskazania do zastosowania terapii czaszkowo krzyżowej :

  • przede wszystkim bóle kręgosłupa i stawów,
  • ból głowy i migreny,
  • nerwobóle,
  • nietrzymanie moczu,
  • stany pourazowe, w tym złamania, zwichnięcia, czy skręcenia,
  • zaburzenia snu, świadomości i nastroju

  Ponadto, terapia krzyżowo-czaszkowa przyniesie pozytywny skutek matkom, a także kobietom w ciąży. Stosowana jest najczęściej podczas wystąpienia urazów okołoporodowych matki i płodu, a także stanów depresyjnych po przebytych traumach fizycznych i psychicznych. Terapia ta skutecznie wspomaga również leczenie autyzmu, porażenia mózgowego, a także wiele innych chorób wieku dziecięcego i dorastania.

  Z terapii czaszkowo-krzyżowej mogą skorzystać również osoby zdrowe, odczuwające dyskomfort i przemęczenie. Jeden zabieg wykonywany raz w miesiącu może uwolnić od stresu, a przy tym rozluźnić organizm.

Długość terapii zależy przede wszystkim od przypadku, z jakim pacjent zgłasza się do terapeuty. 

Terapia czaszkowo-krzyżowa – skuteczna pomoc w trakcie długotrwałego leczenia!

  W terapii czaszkowo-krzyżowej udział może wziąć każdy, bez względu na wiek. Każdy zabieg trwa godzinę, a pacjent w trakcie jego trwania jest rozluźniony. Sam zabieg polega na delikatnych dotykach ciała pacjenta, aby zbadać ruchy wywołane pulsowaniem płynu mózgowo-rdzeniowego. Przed zapisaniem się na terapię sprawdź koniecznie gabinet i specjalistę w nim leczącego, ponieważ nieumiejętne wykonanie terapii nie przyniesie żadnych efektów. Pamiętaj też, że terapia czaszkowo-krzyżowa jest tylko pomocą w trakcie leczenia, a nie istotnym procesem. Nie zaniedbuj przyjmowania leków, a także wizyt u lekarza specjalisty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena