Jeżeli uprawiasz ekstremalny sport, lub uwielbiasz uwieczniać krajobrazy w czasie górskich wspinaczek, kamera sportowa jest niezbędnym elementem Twojego wyposażenia. Umożliwi Ci bowiem zapisywanie obrazu z Twojej perspektywy, kiedy Ty o tym nawet nie myślisz.

Data dodania: 2015-03-25

Wyświetleń: 1542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kamery sportowe – prawdziwy hit dla pasjonatów

Kamerka sportowa – dla kogo?

Uwielbiasz parkour, ekstremalną jazdę na rowerze, albo zjazdy na snowboardzie? Chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami z bliskimi, lub po prostu stworzyć pamiątkę uwieczniającą Twoje osiągnięcia? A może chcesz doskonalić się w danej dyscyplinie i przyda Ci się materiał z Twoich treningów? Kamerki sportowe montowane są na kasku, dzięki czemu zyskujesz obraz przedstawiający wydarzenia z Twojej perspektywy. Wbrew pozorom kamerka ta sprawdzi się nie tylko podczas szalonych wyczynów sportowych, lecz możesz ją wykorzystać również podczas rozmaitych wycieczek, lub rodzinnych imprez. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja, niż tradycyjne kamery podręczne – nie musisz jej bowiem za sobą nosić, więc zyskujesz swobodę ruchu, dodatkowo możesz skupić się na otoczeniu, gdyż włączony sprzęt nie wymaga Twojego skupienia podczas nagrywania materiału.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania kamerki

Przede wszystkim zastanów się do czego będzie Ci ona potrzebna. Jeśli zamierzasz zabierać ją ze sobą na wczasy, do uwieczniania krajobrazów oraz zabaw z rodziną, wystarczy Ci sprzęt średniej klasy. W przypadku sportów ekstremalnych warto zaopatrzyć się w urządzenie posiadające zabezpieczenie przeciwko wstrząsom, jak również solidne szkło Gorilla Glass, które w razie upadku nie stłucze się. Niektóre kamerki posiadają wyświetlacze, które pokażą Ci co do tej pory nagrałeś, dzięki czemu, jeśli nie będziesz zadowoli z efektu, będziesz mógł powtórzyć nagranie. Istnieją również urządzenia przeznaczone do montażu, lub od razu zamontowane na maskach do nurkowania – wodoodporny sprzęt umożliwi Ci zarejestrowanie fantastycznych raf koralowych na egzotycznej wycieczce. Jedną z najważniejszych cech jest jednak wytrzymałość baterii. Zwróć uwagę na to, aby Twoje kamerka była w stanie działać bez przerwy przynajmniej przez 2 godziny – z czasem akumulatory tracą swoją moc, więc warto zadbać, by ich początkowa pojemność była jak największa.

Licencja: Creative Commons