Oni szczególnie odczuwają wszelkie niedogodności i coś co dla pełnosprawnego człowieka nie jest jakimkolwiek problemem, dla niepełnosprawnego może być przeszkodą nie do pokonania, dlatego potrzeba wykorzystywać inne wzorce i udogodnienia ułatwiające niepełnosprawnym przemieszczanie się. Trzeba zainwestować w to o wiele więcej wysiłku niż w budowę przeciętnego chodnika, ale widok radości i szczęścia na twarzy osoby, której ta mozolna praca ułatwi życie wynagradza ogrom trudu. Bardzo ważnym jest aby zawsze pamiętać o osobach słabszych gdyż nigdy nie wiadomo co nam los może przynieść.
Jak układać podjazd z kostki brukowej, na co uważać.
Przy budowie specjalistycznego podjazdu należy zwrócić uwagę na coś czego w życiu codziennym pełnosprawny człowiek nie zauważa aż do dnia ulewy. Jest to kratka kanalizacyjna. Jeżeli jest ułożona zbyt nisko w stosunku do poziomu powierzchni lub za bardzo ponad nią wystaje, to bardzo utrudnia życie osobom na wózkach inwalidzkich. Dlatego budowlańcy powinni przypilnować, aby nie była położona poniżej 1 cm i nie przewyższała powierzchni na więcej niż 2 cm. Dzięki temu, osoba niepełnosprawna uniknie olbrzymiego kłopotu z przedostaniem się na własną posesję lub do budynku miejskiego. Przy furtce lub bramie nie powinno być żadnych progów, nawierzchnia koniecznie musi być antypoślizgowa. Także przepięknie wypolerowane kamienie odpadają już w przedbiegach. Materiał na podjazd musi być obowiązkowo materiałem utwardzonym tak, aby w razie deszczu nie tworzyły się na nim błotne kałuże, ponieważ kółka wózka inwalidzkiego bez najmniejszego problemu mogą w nich ugrzęznąć.
Kąt nachylenia.
Podczas budowy podjazdu dla niepełnosprawnych należy wziąć pod uwagę, że niewiele osób dysponuje wózkami inwalidzkimi z napędem, które bez problemu podjadą na stromy podjazd. Większość osób niepełnosprawnych to osoby chucherkowate i osłabione, które wózek napędzają siłą własnych mięśni. Czasem, po uciążliwym dniu nie mają oni siły, aby pokonać nawet mały kawałek stromego podjazdu, ponieważ nie są w stanie wykrzesać tyle energii ze swoich rąk. Dlatego trzeba bezwzględnie pilnować kąta nachylenia pod jakim buduje się podjazd.