Bóle głowy, stres, przemęczenie, nadmierne wypadanie włosów, zahamowanie ich wzrostu - to tylko niektóre problemy, dla których rozwiązaniem może być masaż skóry głowy.

Data dodania: 2015-03-09

Wyświetleń: 2174

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masaż skóry głowy - przyjemne i pożyteczne

     Masaż niesie ze sobą ogromne korzyści dla ciała i ducha – wykonany przez profesjonalistę może mieć działanie lecznicze, wspomaga relaks i rozluźnienie. Jaki jest jednak sens masowania skóry głowy? Czy na taki masaż musimy udać się do specjalisty?

     Głowa należy do stref silnie unerwionych, dlatego masaż skalpu daje bardzo dużą przyjemność, silnie relaksuje i rozluźnia całe ciało. Przyczynia się też do obniżenia poziomu stresu. Może mieć również wpływ na redukcję bóli głowy, nawet bólów migrenowych.
     Regularny masaż skóry głowy wpływa również pozytywnie na stan włosów. Podnosi ukrwienie skóry głowy, wspomaga mikrokrążenie, a tym samym odżywienie cebulek włosów. Przekłada się to na zmniejszenie wypadania włosów, przyspieszenie wzrostu i ogólną poprawę ich wyglądu. Jedak aby osiągnąć takie efekty, konieczna jest systematyczność w przeprowadzaniu masażu i dłuższy czas stosowania tego typu zabiegów. Nie można liczyć, że włosy staną się piękne już po jednym czy dwóch masażach – na takie efekty trzeba czekać kilka tygodni a nawet miesięcy. Co więcej, na początku takiej kuracji masaż może przyczynić się wręcz do chwilowego zwiększenia wypadania włosów. Część martwych włosów nie od razu wypada – niektóre pozostają w skórze i wypadają dopiero po pewnym czasie. Masaż przyspiesza oczyszczanie skóry głowy właśnie z takich martwych włosów, dlatego początkowo może wydawać się, że działanie tego typu zabiegu jest przeciwne do zamierzonego. Po kilku dniach stosowania masaży skalpu wypadanie włosów powinno się zmniejszyć. Jeśli tak się nie dzieje, należy zaprzestać masowania lub zastanowić się nad tym, czy zabieg wykonywany jest prawidłowo.
     Samodzielny masaż skóry głowy może być przeprowadzany na dwa sposoby – przy pomocy dłoni lub z użyciem specjalnego masażera (widocznego na zdjęciu powyżej). Masaż kosztuje około 10-20zł i dostępny jest w niektórych drogeriach. Jeśli jednak nie posiadamy takiego urządzenia, możemy masować skalp dłońmi. Należy pamiętać, by masaż wykonywać delikatnie, nie ciągnąc włosów.
 

  1. Masaż zaczynamy od skóry przy karku. Złączonymi palcami obu dłoni wykonujemy na skórze powolne, okrężne ruchy na zewnątrz, kierując się w kierunku czubka głowy, tak jakbyśmy chcieli przesunąć skórę z karku na czubek głowy.

  2. Dłonie przesuwamy na czoło. Złączonymi palcami wykonujemy delikatne ruchy wibracyjne, kierując się od czoła do czubka głowy.

  3. Na koniec przykładamy płasko obie dłonie do głowy przy czole i nie odrywając ich, przesuwamy płynnie w kierunku od czoła do karku.

 

     Masaż powinien trwać kilka, maksymalnie 10 minut. By osiągnać efekt, należy przeprowadzać go codziennie z zachowaniem szczególnej delikatności, by nie wyrywać włosów. Aby wzmocnić jego działanie, możemy przed masażem zaaplikować na skalp specjalną wcierkę do włosów lub olej, choć w tym przypadku konieczne będzie umycie włosów po zabiegu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena