Osadzona w fantastycznym klimacie gra Diablo zyskała szerokie grono fanów na całym świecie. Fenomen tej gry polega na łatwej mechanice oraz ciekawej fabule, gdyż sterujesz postacią, której zadaniem jest usunięcie ze świata Diablo. Jeżeli znudziło Ci się ciągłe przechodzenie tej samej historii, sięgnij po inne gry oparte na podobnych schematach.

Data dodania: 2015-02-27

Wyświetleń: 992

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gry, które zachwycą fanów kultowej serii Diablo

1. Titan Quest, czyli rozgrywka ze starymi bóstwami

 

Gra ta osadzona jest w świecie starożytnych cywilizacji. Na swojej drodze napotkasz mnóstwo mitologicznych stworzeń pochodzących z Grecji, Mezopotamii, Chin oraz Egiptu, natomiast na końcu musisz pokonać Tyfona, który zajął Olimp. W dodatku do Titan Quest – Immortal Throne zmierzysz się z samym bogiem podziemi Hadesem. Czy jesteś w stanie zwyciężyć władcę świata umarłych?

 

2. Torchlight – najgłośniejsza kopia Diablo

 

Kolejna kultowa gra, która doczekała się kontynuacji. Podobnie jak w Diablo i Titan Quest wybierasz klasę swojego bohatera oraz udoskonalasz jego talenty. Otrzymujesz również towarzysza podróży w postaci zwierzaka, który pomaga Ci nosić Twój ekwipunek. Musisz jednak pamiętać, aby o niego dbać i regularnie go karmić! Rozprawiaj się z hordami potworów atakujących miasto, a także zwiedzaj okoliczne podziemia i jaskinie w celu zdobycia jak najlepszych łupów.

 

3. Sacred, opanuj chaos na świecie

 

Wyobraź sobie, że do Twojej krainy przybył demon, który ożywia dawne mroczne kulty, siejąc na świecie zamęt. Ty zaś musisz poradzić sobie z jego okiełznaniem i przywrócić dawny ład. Brzmi ciężko? Do pomocy możesz werbować współtowarzyszy, a także znajdować bronie, które znacząco podniosą Twoje statystyki. Ponadto pobliskie ziemie ciągle są zasiedlane przez kupców, którzy pomogą Ci uzupełnić ekwipunek niezbędny do walki z wrogiem.

 

4. Loki, zmagania z mitologiami świata

 

Tutaj także pojawiają się bogowie z mitologii greckiej oraz egipskiej, jednak twórcy gry posunęli się nieco dalej, dorzucając azteckie oraz skandynawskie wierzenia. Twoim głównym przeciwnikiem będzie Set – pan ciemności i chaosu o demonicznym charakterze. Pragnie on wywołać Ragnarok, czyli wielką bitwę pomiędzy bóstwami, która ma się zakończyć końcem świata. Czy uda Ci się zatrzymać zmierzch bogów? Dodatkowo zmierzysz się również z pomniejszymi potworami znanymi ze starożytnych podań, przykładowo z Minotaurem oraz z wielkim wilkiem Fenrirem.

 

Licencja: Creative Commons