Poznaj procedurę zakładania implantów zębowych. Jeśli planujesz zabieg implantologiczny nastaw się na długie oczekiwanie na efekt końcowy.

Data dodania: 2015-02-04

Wyświetleń: 2810

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Implanty zębów – jak wygląda procedura ich założenia?

Gdy posiadamy uszczerbek w naszym uzębieniu, jednym z wyjść jakie stoi przed nami, jest założenie implantu zębowego. Jednak zanim się zdecydujemy na taką decyzję warto zastanowić się czy w kolejnych miesiącach będziemy mieć możliwość poświęcenia czasu na takie zabiegi.

Kiedy już podjęliśmy pierwsze kroki ku założeniu implantów, czeka nas wiele badań. Będą wśród nich zarówno proste badania krwi jak i te dotyczące gęstości kości. Dodatkowo czekają nas także zdjęcia rentgenowskie szczęki. Kiedy ten etap będzie już za nami, należy przygotować się na założenie implantu oraz śruby zamykającej. Polega to na wszczepieniu podstawowej części implantu w kość szczęki. Po tym zabiegu oczekuje się na zagojenie ran, i podczas tego procesu zmieniana jest śruba na tzw. rodzaj gojący. Samą śrubę gojącą można zamontować jak implant zrósł się już z kością. Następuje to po 3-6 miesiącach, w zależności od położenia zęba, który ma być zastąpiony implantem.

W okresie gdy wiadomo, że implant jest już w stabilnej pozycji, można przystąpić do pobrania wycisku protetycznego. Najpierw należy wyjąć śrubę gojąca i wówczas podczas kolejnych wizyt wykonuje się wyciski oraz dopasowuje się kształtem końcową koronkę. Ma ona kształtem jak i kolorem nie wyróżniać od pozostałego uzębienia, a także ma nie naruszać sąsiadujących zębów. Wówczas zostaje ona pozostawiona i na tym kończy się proces zakładania implantu.

Posiadanie implantu zębowe wcale nie oznacza, że można przestać dbać o czystość swojej jamy ustnej. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że dbanie o okolicę implantu jest równie ważne jak czyszczenie pozostałych zębów. Należy codziennie myć zęby oraz używać nici dentystycznej. Pozwoli to na cieszenie się implantem przez długie lata.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena