0 głosów

Światowe firmy narciarskie dokonały przełomu i sprawiły, że powstała nowa era w formowaniu butów narciarskich. Stworzyły niezwykle nowoczesne technologie, dzięki którym buty narciarskie mogą być tak idealnie dopasowane jakby były "szyte na miarę”. Ta era stała się już faktem.

Img

Firma Salomon opracowała System Custom Shell 360 ˚. System ten daje narciarzom możliwość formowania butów narciarskich w zakresie do 6 mm i charakteryzuje go wyjątkowa technologia, która pozwala na dopasowanie butów narciarskich w najwyższym stopniu. Ponadto technologia, w której został stworzony ten system umożliwia rozgrzanie skorupy butów narciarskich do momentu osiągnięcia przez nią plastyczności koniecznej do uformowania butów narciarskich do stóp narciarza. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na osiągnięcie komfortu, a jednocześnie takiej precyzji w dopasowaniu, że znakomicie oddziałowuje to na trzymanie krawędzi nart.

System Custom Shell 360 ˚ został zastosowany w butach narciarskich Salomon:

  • modelach męskich: Salomon X Max 130, Salomon X Max 120, Salomon X Max 100, Salomon X Pro 130, Salomon X Pro 120, Salomon X Pro 110, Salomon X Pro 100;
  • modelach damskich: Salomon X Max 110 W, Salomon X Max 90 W, Salomon X Pro 90 W.

Firma Atomic także może poszczycić się najnowocześniejszą technologią termoformowania butów wewnętrznych. Dokonała tego poprzez zastosowanie Systemu Memory Fit. Cechą charakterystyczną jest tu zapamiętanie kształtu stopy i sprawienie, aby maksymalnie dopasować buty narciarskie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań narciarza. Komfort i wygoda jest tu zapewniona na najwyższym poziomie , a efektem jest zdecydowane poprawienie jakości jazdy na nartach i odczucie nieznanych dotąd doznań oraz poprawienie osiągów.

Ta najszybsza technologia została zastosowana w butach narciarskich Atomic: Atomic Hawx 2.0 i Atomic Redster.

Firma Head zaproponowała inne rozwiązanie w butach narciarskich Head, a mianowicie System Adapt Fit i System Perfect Fit.

Technologia Adapt Fit polega na zastosowaniu dwóch szerokości butów narciarskich w jednym. Dzięki przekręceniu śruby umieszczonej w podeszwie buta narciarskiego możliwe jest wyregulowanie butów narciarskich w zakresie 2 mm. Zastosowanie takiej regulacji daje możliwość takiego ustawienia butów narciarskich, że są one bardziej precyzyjne, gdy zakres regulacji będzie na minimum lub bardziej komfortowe gdy zostanie zwiększona szerokości butów narciarskich o 2 mm.

System Adapt Fit został zastosowany w takich modelach butów narciarskich jak: Head Challenger 130, Head Challenger 120, Head Challenger 110, Head Adapt Edge 110, Head Adapt Edge 100.

System Perfect Fit jest system, który umożliwia dopasowanie butów narciarskich do stóp narciarza z zachowaniem poziomu precyzji, trwałości, a jednocześnie maksymalnego komfortu. Taką rozwiązanie jest możliwe dzięki  rozgrzaniu całych butów narciarskich w specjalnym, przeznaczonym do tego celu piekarniku firmy Head. Istnieje możliwość wielokrotnego powtarzania tego procesu i nie rodzi to żadnych nieprzyjemnych konsekwencji.

System Perfect Fit został zastosowany w takich modelach butów narciarskich jak: Head Challenger 130, Head Challenger 120, Head Challenger 110, Head Adapt Edge 110, Head Adapt Edge 100.

Jeżeli chcesz mieć idealnie dopasowane i niezwykle wygodne buty narciarskie, to już wiesz z jakich modeli powinieneś je wybrać. A gdy trafisz do właściwego sklepu narciarskiego, to z pewnością wyjdziesz w butach, które poczujesz jakby były dla Ciebie „szyte na miarę”.

Licencja: Creative Commons