Przede wszystkim, ważne jest, aby działał dobrze. Jeśli ma to być urządzenie, obarczone dużym błędem, to naprawdę lepiej darować sobie jego zakup. Alkomat bowiem, podobnie, jak spadochron, nie może „trochę działać”. Albo działa dobrze, albo jest do niczego.

Data dodania: 2014-10-20

Wyświetleń: 2328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak działa alkomat?

Zanim zdecydujemy się na zakup tego urządzenia, powinniśmy zastanowić się, co tak naprawdę chcemy kupić, bowiem „alkomat” jest dosyć szerokim pojęciem.

Przede wszystkim, istnieją różne rodzaje alkomatów, różniące się między sobą nie tylko ceną, chociaż jest to z pewnością pierwsza rzecz, jaka nam się rzuci w oczy. Na rynku dostępne są alkomaty spektrofotometryczne (stacjonarne, drogie i generalnie nie dla przeciętnego Kowalskiego), alkomaty elektrochemiczne (ulubione przez panów mundurowych) oraz półprzewodnikowe (to raczej dla siostrzeńca do zabawy). Jeśli już decydujemy się na inwestycję w alkomat, warto, aby nie były to pieniądze wydane na marne. Z tego powodu alkomaty półprzewodnikowe raczej możemy sobie darować. Są one obarczone dużym błędem, szybko się rozkalibrowują i generalnie powinno się ich używać tylko do wstępnej oceny trzeźwości. Sęk w tym, że skoro już sięgamy po alkomat, to nasza wstępna ocena jest taka, że prawdopodobnie coś on jednak wykaże. Tak, jak już wspominaliśmy, alkomaty spektrofotometryczne są urządzeniami dedykowanymi instytucjom, takim, jak komisariaty, szpitale i inne. Tym, co pozostaje w kręgu zainteresowania przeciętnego użytkownika, są zatem alkomaty elektrochemiczne.

 

Alkomat elektrochemiczny jest przede wszystkim urządzeniem wiarygodnym – jeżeli jest regularnie kalibrowany (czyli co 6 miesięcy), jego odczyty mogą stanowić materiał dowodowy. Jest to urządzenie działające na takiej samej zasadzie, jak alkomaty służące panom mundurowym. Wszystko fajnie, pozostaje tylko pytanie, gdzie kupić takie urządzenie? Niestety, nie w markecie – tam możemy najwyżej spotkać produkty chińskiej myśli technicznej, których odczyty nijak się mają do rzeczywistości. W stacjonarnych sklepach specjalistycznych z kolei zapłacimy w cenie urządzenia również za czynsz za wynajem lokalu oraz pensję pracownika sklepu, który musi tam koczować przez 8 godzin dziennie. Dlatego najlepiej jest skorzystać z usług specjalistycznego portalu, zajmującego się dystrybucją WYŁĄCZNIE alkomatów – wówczas mamy pewność, że cena będzie przyzwoita oraz że porozmawiamy z profesjonalistami, którzy w razie czego wyjaśnią nasze wątpliwości i posłużą nam rzetelną radą, zamiast wciskać nam to, co wypełni plan sprzedażowy.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena