Większość inwestycji, to czysta matematyka. To ona pokazuje czy warto trzymać czy warto sprzedawać. Jeśli wynajmujesz swoją nieruchomość i przynajmniej przychód pokrywa Ci koszty związane z jej utrzymaniem, to możesz poczekać ze sprzedażą. 

Data dodania: 2014-09-29

Wyświetleń: 1242

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak długo utrzymywać zawyżoną cenę nieruchomości?

Zależy Ci na sprzedaży, ale za satysfakcjonującą cenę?

Jeśli mieszkanie nie jest wynajmowane czyli generuje koszty, to trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jakiej wielkości są te koszty? Jeśli są one na poziomie 1.000 zł, to wiesz, że przez rok utrzymanie tej nieruchomości będzie Cię kosztować 12.000 zł. Załóżmy, że oczekujesz otrzymać za nieruchomość cenę: 220.000 zł. Jeśli nie uda Ci się sprzedać jej w rok, to stracisz 12.000 zł. Może więc lepiej sprzedać dzisiaj za 208.000 zł?  Twoja nieruchomość, Twoja inwestycja – Ty decydujesz!

 

WEŹ POD UWAGĘ PRAWDOPODOBIEŃSTWO!

Jakie prawdopodobieństwo jest, że za rok sprzedaż to swoje mieszkanie? Albo, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy znajdzie się kupujący? To już sam musisz wyliczyć. Jeśli Twoja cena jest ceną zbliżoną do ceny rynkowej, to jest duża szansa, że lada chwila znajdzie się nabywca (przynajmniej prawdopodobieństwo tej sprzedaży rośnie). Jeśli cena ta znacznie odbiega od ceny rynkowej (cena jest zawyżona znacznie) to i nie pomoże Ci nawet rok wyczekiwania! 

Jeśli cena Twoja nie odbiega znacznie od ceny rynkowej, to warto czekać, ale jeśli na kupującego miałbyś czekać rok, to jednak warto dzisiaj opuścić cenę i sprzedać nieruchomość dzisiaj.

 

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI ZA ROK?

Według mnie (a opinia moja wyrobiona jest także na podstawie wypowiedzi ekonomistów i specjalistów z rynku nieruchomości), ceny nieruchomości raczej pójdą w górę – wszystko na to wskazuje. Gospodarka będzie się rozwijać. Nic nie wskazuje na to, że ceny spadną. Zachód to potwierdza. Kryzys przecież opanowany. Więc warto czekać, bo przecież nawet jeśli stracisz przez koszty utrzymania nieruchomości, to i tak wartość Twojej nieruchomości wzrośnie!

Chyba, że wierzysz w III Wojnę Światową. Jeśli tak - to uciekaj z nieruchomością czym prędzej! Ja naturalnie wierzę, że jakaś wojna może się jeszcze kiedyś wydarzyć, ale moje nieruchomości trzymam. Nie sprzedaję No, chyba, że znajdzie się klient, który zapłaci dokładnie tyle ile chcę :)

Jak widzisz na samą sprzedaż składa się wiele czynników, nawet znacznie więcej niż tu opisałem. 
A Twoim zdaniem: Ile czasu warto czekać ze sprzedażą nieruchomości?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena