Kapitał obcy - możesz pożyczyć od sąsiadów, przyjaciół, znajomych, w celu wspólnego zainwestowania. Możesz także zachęcić kogoś, kto ma zdolność kredytową, żeby poręczył Ci  kredyt. Pewnie pomyślisz: „Kto głupi poręczy kredyt w dzisiejszych czasach?” A ja Ci powiadam, że znajdzie się mądry, który poręczy...

Data dodania: 2014-09-29

Wyświetleń: 1639

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kapitał obcy – sposób na kupno nieruchomości

Co zrobić, aby zachęcić kogoś do poręczenia kredytu?

  • Poręczyciel musi otrzymać od Ciebie uczciwą i korzystną propozycję współpracy.
  • Taka osoba musi mieć udział w całym procesie inwestycyjnym, ponieważ zysk jest tu najważniejszy.
  • Inwestor może oczekiwać zabezpieczenia w postaci wpisu do hipoteki. Ty możesz być osobą, która prowadzi transakcję, zajmuje się inwestycją i jest notarialnie upoważniona do przeprowadzenia takiej transakcji - natomiast całość transakcji czyli zakup, a następnie sprzedaż jest przypisana na inną osobę fizyczną, która Cię do tego upoważniła.

Ja również tak zaczynałem. Nie posiadałem własnego kapitału, a obrót nieruchomościami przeprowadzałem na nazwiska osób trzecich. Brałem udział w transakcjach i z tego tytułu czerpałem profity, do czego Ciebie również zachęcam. To całkowicie legalne.

W jaki sposób pozyskać pieniądze od bliskich?

W tym celu polecam książkę Dale Carnegie pt: „Jak zjednywać sobie ludzi i pozyskiwać przyjaciół?”. Książka ta może odmienić całkowicie Twoje życie! Może sprawić, że będziesz miał o wiele więcej przyjaciół niż dzisiaj masz. Zmieni się Twoja postawa, sposób traktowania innych, Twoje podejście do życia, pracy, otoczenia. W tym biznesie jest to szczególnie potrzebne do czasu gdy będziesz dysponował własnymi środkami. Wzbudzanie zaufania do siebie, innych ludzi, to podstawa współpracy. Bryan Tracey powiedział:

„Jeżeli ktoś Cię lubi, będzie z Tobą spędzał czas, ale jeśli ktoś Ci zaufa – będzie robił z Tobą biznes” 

Pożyczanie czy organizowanie pieniędzy od inwestorów nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać. Wystarczy tylko wiedzieć, w które drzwi zapukać i pukać dotąd, aż Ci otworzą :)

Osobiście posiadam sprawdzone sposoby na zdobywanie środków finansowych zarówno od osób bliskich, jak i od zupełnie obcych inwestorów. Spróbuj sam! Zachęcam Cię do udziału w Warsztatach Inwestowania W Nieruchomości, które osobiście prowadzę – nauczę Cię wszystkiego, krok po kroku.

Jak uzyskać obcy kapitał?

Kapitał obcy to nie tylko pieniądze, które możesz pożyczyć od banku. Przy odpowiednim oprocentowaniu uzyskasz go od niejednego inwestora. Są chwile na rynku, takie jak np. dziś (rok 2014). W pierwszym kwartale banki na lokatach oferują nie więcej jak 3% (realnie) w skali roku.

Wielu inwestorów, z pocałowaniem w rękę, pożyczy Ci kapitał, jeśli zagwarantujesz im zysk na poziomie ok. 10% i więcej.

Wszystko zależy od Twojej  kalkulacji. Dzięki niej będziesz wiedział jaki możesz ponieść dopuszczalny koszt, tak aby dobrze zarobić i dobrze zapłacić inwestorowi za jego użyczony kapitał.

Najłatwiejszą opcją jest kredyt w banku bo jesteś w stanie - obecnie - zbić oprocentowanie poniżej 6%. Wszystko zależy od stawek LIBOR i WIBOR. Jeśli stawki są przyjęte na niskim poziomie przez banki centralne, a marża wynosi często 1-2%, to jesteś w stanie uzyskać oprocentowanie rzędu 2,5-6% w zależności czy kredyt bierzesz w walucie obcej czy w złotówkach.

Uruchom swój proces myślenia i zastanów się co możesz zrobić żeby zorganizować odpowiedni kapitał na pierwszą inwestycję! To jest na prawdę w Twoim zasięgu! Trzeba tylko dobrze poszukać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena