Biuro księgowe to firma, która wielu osobom kojarzy się z biurem zlokalizowanym gdzieś w mieście, pracownicami lub pracownikami siedzącymi nad dokumentami albo przed firmowymi komputerami i rozliczającymi dokumentację firmową swoich klientów.

Data dodania: 2014-07-18

Wyświetleń: 815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skojarzenie jest jak najbardziej prawidłowe, bowiem usługi księgowe najczęściej na tym polegają, jednak nie zawsze. Przez wiele lat, usługi księgowe właśnie na takiej pracy polegały, lata wcześniej było jeszcze trudniej, bo nie było komputerów. Dziś usługi księgowe polegają przede wszystkim na znajomości przepisów i umiejętności korzystania z programów księgowych, jednak patrząc na usługi księgowe okiem klienta, wiele się nie zmieniło. Aby zlecić usługi księgowe, musi on odwiedzić biuro firmy, po czym wracać tam co miesiąc, dostarczając pracownikom biura księgowego najnowsze faktury, rachunki i inne firmowe dokumenty, na podstawie których księgowość musi być prowadzona.

Biuro księgowe online

Wyjątkiem, całkowicie przeczącym tej zasadzie, są biura księgowe online. To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, gdyż zarówno dla firm księgowych, jak i dla ich klientów jest ono bardzo korzystne. Jakie są zasady pracy biura księgowego online? Biuro księgowe online, to miejsce, które może być zlokalizowane w innej części Polski niż siedziba naszej firmy czy nasze miejsce zamieszkania, współpraca bowiem opiera się w większości na kontakcie przez Internet. W ten sposób wysyłane są faktury i rachunki, na podstawie których biuro księgowe rozlicza podatki firmy, w ten sposób otrzymujemy dokumenty. Oczywiście wszystkie dokumenty są wersjami elektronicznymi i w niektórych przypadkach zachodzi konieczność uzyskania oryginałów, co również nie jest problemem. Można je nadać lub otrzymać przesyłką pocztową lub kurierską.

Koszty

Koszty biura księgowego online to zaleta, której warto poświęcić kilka słów. Z reguły są to koszty o wiele niższe, niż koszty biura księgowego, posiadającego siedzibę w naszym mieście. Powody takiego stanu rzeczy są różne – z jednej strony ma to związek z niższymi kosztami prowadzenia takiej działalności, z drugiej, niższymi cenami spowodowanymi większą ilością klifów.

Podsumowując

Biuro księgowe online to rozwiązanie, którego nie trzeba się obawiać. Dzięki niemu można mieć pewność, że koszt prowadzenia rozliczeń księgowych nie będzie zbyt duży, a jakość będzie tak samo dobra, jak w przypadku każdego innego biura księgowego, a nawet lepsza. Usługi księgowe online to opcja, z której warto korzystać.

Licencja: Creative Commons