Biuro rachunkowe to nieoceniona pomoc, gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Korzystając z tej tak ważnej dla nas pomocy uzyskujemy prowadzenie ksiąg podatkowych, czyli prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz ksiąg przychodów i rozchodów, prowadzenie ewidencji przychodów, ewidencji sprzedaży i zakupów.

Data dodania: 2014-07-12

Wyświetleń: 856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To także sporządzanie sprawozdań i analiz finansowych, kontrola naszych dokumentów księgowych, reprezentowanie nas i naszej firmy przed organami skarbowymi i podatkowymi, pomoc na samym początku działalności przy jej zakładaniu oraz w momencie likwidacji działalności gospodarczej czy rozliczanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Skarbowym.

Wszystkie te działania biura rachunkowego sprawiają, że nie musimy zagłębiać się w zawiłości prawa podatkowego, tracić wielu godzin na dodatkową pracę związaną z rozliczaniem i obecnością w urzędach. Biuro księgowe w rzetelny sposób zajmie się za nas tak ważnymi elementami działania firmy. Zapewnią spokój naszej firmie, byśmy wyłącznie na jej prowadzeniu mogli się w całości skupić.

Biuro rachunkowe to jednak nie tylko pomoc dla przedsiębiorców.

Biura rachunkowe świadczą również swoje usługi wobec osób fizycznych. Raz w roku mamy obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Mnogość przepisów, ulg zmieniających się w każdym roku, pułapów i for rozliczenia jest tak wiele, że trudno często poradzić nam sobie z tym przykrym obowiązkiem. Biuro rachunkowe sporządzi dla nas deklarację podatkową PIT, CIT, VAT. Pracownicy biur rachunkowych gwarantują pomoc w wypełnianiu wniosków o zwrot podatku za materiały budowlane czy internet oraz pomoc w rozliczaniu podatku od wynagrodzenia czy na przykład nieruchomości.

Błędy w rocznym rozliczeniu podatkowym mogą skutkować przykrymi konsekwencjami, obowiązkiem złożenia wyjaśnień, stawienia się w Urzędzie Skarbowym. Decydując się na przekazanie wypełnienia tego corocznego zadania w ręce biura rachunkowego zapewniamy sobie spokojny sen i brak stresów związanych rozliczeniem z fiskusem. Pracownicy biur rachunkowych znający przepisy, znający się doskonale na finansach i księgowości sprawnie i bez najmniejszych, mogących z kolei nam się przytrafić, błędów sporządzą naszą deklarację podatkową.

Biuro rachunkowe może być dla nas ratunkiem również w kwestii wyjaśnienia pewnych nieścisłości, przeanalizowania i wyjaśnienia znaczenia pism urzędowych dotyczących spraw finansowych i pomocy w kwestii inwestycji.

Licencja: Creative Commons