Hucznie obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, może sprawić nie lada problem dla mężczyzn. Pomysły na to w jaki sposób zaskoczyć i uszczęśliwić bliskie Panie szybko się kończą. A co zrobić kiedy ukochana spodziewa się dziecka? W takim stanie należy szczególnie uważać. Ale również na to jest odpowiednie rozwiązanie.

Data dodania: 2014-03-04

Wyświetleń: 1200

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzień Kobiet

Są różne opinie na temat Dnia Kobiet. Można spotkać zarówno zagorzałych przeciwników tego święta, jak i jego wiernych sympatyków. I to zarówno w gronie kobiet, jak i mężczyzn. Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z poprzednią epoką i hasłami typu: „Pozdrawiamy Kobiety pracujące dla pokoju i rozkwitu ojczyzny!”. Jednak święto to ma znacznie dłuższą tradycję.

Już w starożytnym Rzymie obchodzono tak zwane Matronalia, które przypadały na pierwszy tydzień marca. Nie tylko data była podobna, ale również charakter tego święta. W tym czasie najważniejsze stawały się kobiety, a mężczyźni starali się zaspokoić zachcianki swoich żon, między innymi wręczając im prezenty. W okresie PRL, czyli w nieco bliższych nam czasach i miejscu, święto to obchodzono każdego roku z wielką pompą. Panie dostawały upominki w zakładach pracy – bez względu na to, czy idea tego święta przypadła im do gustu czy też nie. Upominkami były takie przedmioty, jak na przykład rajstopy czy ręczniki. Tym jakże potrzebnym, a tak trudno w tym okresie dostępnym drobiazgom, towarzyszyła nieodłącznie wiązanka goździków.

Prezenty zawsze jest miło otrzymywać i każda okazja jest dobra by obdarować nimi najbliższych. Dziś nikt do świętowania i obdarowywania nie zmusza. Ale i tak w kwiaciarniach można tego dnia zobaczyć tłumy mężczyzn, którzy cierpliwie stoją w kolejce po bukieciki dla bliskich sobie kobiet.

Wyjątkową okazją do świętowania Dnia Kobiet jest czas ciąży. Panowie mogą zrobić swojej ukochanej wyjątkowy prezent, inny niż każdego roku. Inny, czyli jaki? Oto kilka wskazówek dla panów poszukujących inspiracji!

czekolada

  • Ciekawe warsztaty. Tego dnia możecie Panowie zabrać swoją partnerkę na jakieś wyjątkowe warsztaty, takie które trafią w jej gust i zainteresowania. W tym roku Dzień Kobiet przypada w sobotę, więc będziecie mieć dużo czasu na wspólne świętowanie. Jakie warsztaty można wybrać? Mogą być to na przykład warsztaty czekoladowe, takie jak te organizowane przez Krakowską Manufakturę Czekolady. Uczestnicy tych warsztatów robią własnoręcznie pralinki i malują na czekoladzie, a wszystko co zrobią mogą zabrać ze sobą do domu i spałaszować. Pomysł idealny dla wszystkich, którzy uwielbiają słodycze.

spa

  • Weekend w hotelu. Hotele prześcigają się w wymyślaniu ofert na różne okazje, również na Dzień Kobiet. Można wybrać pakiet „we dwoje” lub zafundować partnerce pobyt wraz z koleżankami w hotelu Spa, gdzie skorzysta z masaży i zabiegów przeznaczonych dla pań w ciąży. To bardzo szeroka oferta, więc jeśli już udało się Panom wpaść na ten trop, dalej pójdzie jak z płatka. Chociaż nie jest to tanie świętowanie. 

wyprawka1

  • Niespodzianka dla mamy i dziecka. Dobrym pomysłem będzie również sprawienie przyszłej mamie zupełnie niespodziewanego prezentu. Może to być na przykład kupienie wyprawki do szpitala (listę można znaleźć na stronie szpitala, w którym partnerka będzie rodzić). Możecie również, Drodzy Panowie, zrobić coś o co Wasza partnerka bezskutecznie prosiła Was już od dłuższego czasu.

Pamiętajcie też o kwiatach! Chyba, że Wasza ukochana jest uczulona na pyłki, wtedy z nich zrezygnujcie.

Wszystkim Paniom życzymy w dniu Ich święta wszystkiego najlepszego!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena