Data dodania: 2020-12-05

Wyświetleń: 1387

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

RECENZJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Buka ft. Rahim - Cyferblatów wichura, czyli muzyczna podróż w czasie...

Ostatnimi czasy w internecie pojawił się nowy teledysk wydawnictwa Max flo rec. Mowa tu o siódmym clipie z albumu "Wspaniały widok na nic interesującego" Buki . Teledyskiem zajął się Aleksander Kozłowski z grupy Przedmarańcza.

Teledysk przenosi nas w siedem różnych miejsc, z siedmiu różnych produkcji Max flo rec. W klipach Buka został zamieniony z Rahimem miejscami. Odbieram to w ten sposób, że każdy, słuchając muzyki, może się poczuć jak artysta, w sytuacji z danego utworu. Muzyka przenosi nas między miejscami i czasami...

Ciekawe jest umiejscowienie Buki w kopalni z "Darkside", ponieważ to miejsce w tej chwili jest niedostępne. Aleksander Kozłowski o zaistniałej sytuacji mówi tak:
"Problem pojawił się przy teledysku „Darkside”. Kopalnia, w której powstawał, jest w tej chwili niedostępna. Musieliśmy komputerowo dodać Bukę do teł bezczelnie wyciągniętych z klipu. Pierwsza robocza wersja, którą wypuściłem, zawierała jeszcze „Darkside'owego” Rahima siedzącego nieruchomo za Buką."

Przedmarańcza wywiązała się z zadania na szóstkę! Komputerowo umiejscowili młodego artystę w scenerii teledysku. Dzięki tej obróbce kopalnia wygląda, jakby była "iluzją", przez co możemy dojść do wniosku, że Buka słuchając "Darkside" czuje się, jakby uczestniczył w akcji. Utwór po prostu wychwala potęgę muzyki!

Odbiór klipu jest pozytywny, natomiast wyświetlenia na pewno nie zadawalają... 50995 wyświetleń to nie jest żadna liczba dla artysty takiego, jak Buka, którego "Zamknij oczy" sięga 3 494 609! Może to znak, że nie warto robić klipów dla albumów, które nie są świeżynkami...?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena