Tak jak wspomniałem powyżej, obecnie są one (walory) wyceniane znacznie niżej i są to ich historyczne minima.
Sama spółka funkcjonuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w sektorze mediów. Firma specjalizuje się w działalności poligraficznej, wydawniczej oraz reklamowej. Ponadto wydaje ona różnego rodzaju książki, w tym poradniki i encyklopedie. Publikuje ona takich autorów jak Antoine de Saint-Exupery, Julio Cortazar, Ernest Hemingway czy Gabriel Garcia Marquez..
Ponadto spółka przewodzi grupie, w której skład wchodzą: PDK S.A. , Muza Marketing sp. z o.o., Muza Szkolna sp. z o.o.,oraz Polska Grupa Wydawnicza S.A. w likwidacji.
Jeżeli chodzi o jej wyniki finansowe to zarówno w 2012 roku w pierwszych dziewięciu miesiącach, jak i roku bieżącym grupa, poniosła poważne straty. Ponadto w ciągu roku znacznie pogorszyła się rentowność. W trzech pierwszych kwartałach roku 2012 dominująca spółka straciła na czysto 867 tys. zł, natomiast rok później strata wzrosła do 3,29 mln zł.
Obecnie firma coraz odważniej stawia na e-booki, ponadto współpracuje z kilkunastoma firmami prowadzącymi ich sprzedaż. Wydaje się, że to dość dobrze wróży przyszłości spółki.
Podsumowując, wydaje się, że obecnie Muza nadal znajduje się w dość trudnej sytuacji (w szczególności biorąc pod uwagę jej wyniki finansowe). Z pewnością konieczne będzie opracowanie nowej strategii, która pozwoli radzić sobie w obecnej sytuacji i pozwoli wydobyć spółkę ze strat. Pewną nadzieją jest obecnie trwający - czwarty kwartał, który zwykle jest bardzo dobry dla tej branży. Warto dodać, że we wrześniu 2012 roku grupa notowała ujemny zysk netto, a ostatecznie rok zakończyła na plusie. Być może ten będzie podobny, jednak będzie to trudniejsze zadanie, ponieważ straty są wyższe niż przed rokiem.