Planując prace budowlane związane z brukarstwem, warto zwrócić uwagę na wybór materiału. Na rynku znajduje się ogromny ich wybór, dlatego czasem ciężko zdecydować się na coś konkretnego.

Data dodania: 2013-09-16

Wyświetleń: 5148

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór kostki brukowej - jaką wybrać?

Układanie kostki brukowej to prawdziwa sztuka, a do tego trzeba nie tylko pasji i umiejętności, ale również odpowiedniego budulca. Wiele firm prowadzi sprzedaż kostki brukowej. Prawdziwy fachowiec powinien potrafić doradzić klientowi co wybrać. Jaki materiał, rozmiar, kształt czy fakturę. Różny rodzaj materiału również będzie używany do wykładania kostki na podjazd, alejkę czy podwórko.

Nie tylko rodzaj, kolor czy kształt ma znaczenie, ale również cena. Na rynku istnieje ogromna konkurencja i rozpiętość cenowa. Warto zwrócić uwagę na jakość, gdyż produkt jednej firmy może w znacznym stopniu różnić się od pozostałych. Standardowa kostka brukowa, inaczej nazywana przemysłową jest najczęściej układana na chodnikach, drogach przemysłowych, czy parkingach. Ma jednolity kształt i kolor. Układanie kostki brukowej tego typu nie należy do najtrudniejszych zadań, a wprawny brukarz może stworzyć z niej całkiem ciekawe wzory. Innymi typami są kostki szlachetne, która podczas produkcji jest poddawana specjalnej obróbce, dzięki czemu zyskuje specjalne walory estetyczne. Można również spotkać kostki o powierzchni płukanej, dzięki takiej obróbce materiał bardziej przypomina naturalny kamień i staje się bardziej antypoślizgowa. Kolejnymi ciekawymi przykładami mogą być kostki o powierzchni łupanej, szczotkowanej, postarzanej lub strukturalnej. W zależności od rodzaju materiału różnią się również sposoby na układanie kostki brukowej. Ważne jest, aby człowiek, który się tym zajmuje posiadał odpowiednie kwalifikacje, gdyż tak samo jak można uzyskać bardzo ciekawe efekty, można również zniszczyć całą pracę poprzez nieudolne brukarstwo. Warto również zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby kostka granitowa, która jest znacznie bardziej trwała od pozostałych, a ponadto daje piękny efekt naturalnego kamienia.

Sprzedaż kostki brukowej to prawdziwa sztuka i nie wystarczy być zwykłym sprzedawcą. Prawdziwy fachowiec w tej dziedzinie będzie potrafił doradzić klientowi jaka kostka brukowa będzie najodpowiedniejsza. Doradzi jaki wybrać kształt i rodzaj nadający się do danej powierzchni. Warto również rozejrzeć się na własną rękę w internecie za poradami lub firmami, które oferują układanie kostki brukowej. Z pewnością lepiej powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie, niż próbować własnych sił, nie mając o tym pojęcia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena