Kończąc budowę naszego domu zastanawiamy się nad wyłożeniem naszego chodnika wokół domu.  

Data dodania: 2013-07-14

Wyświetleń: 12031

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym wyłożyć nasz podjazd oraz okolice domu?

Stawiamy sobie pytanie co jest lepsze. Do wyboru mamy wiele rozwiązań. Żwir, płyty chodnikowe oraz kostki granitowe.Żwir nie jest wygodny, wszędzie go pełno i nie sposób nad nim zapanować. Płyty chodnikowe nie są wytrzymałe. Pod wpływem pogody pękają, ciężar również nie jest dla nich przyjazny. Najlepszym rozwiązaniem jest kostka granitowa. Jest mała i bardzo wytrzymała.

Dzięki jej małym rozmiarom ciężar rozkłada się na wielu kostkach, a nie na jednej płycie. Dzięki temu mamy pewność, że nie pękną. Sam granit jest bardzo wytrzymały dzięki czemu wahania temperatur, woda oraz lód mu nie straszne. Wielką zaletą małych rozmiarów kostki jest tworzenie wyśmienitych wzorów. Kostki są dostępne w wielu kolorach, co daje nam olbrzymie pole do popisu. 

Firmy brukarskie nie tylko zajmują się produkcją kostki. Kostki nie należy układać samemu, jeżeli nie mamy doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Firma brukarska prowadzi również usługi układania kostki brukowej, czyszczenie. Kolejną usługą jest konserwacja. Warunki atmosferyczne są nieubłagalne nawet dla granitu, który słynie z wytrzymałości. Mała szczelina spowoduje rozsadzenie kostki przez lód. Tutaj wyłania nam się największa zaleta kostki.

Podczas takiego incydentu będziemy musieli wymienić tylko jedną małą kostkę, a nie większą płytę, która jest oczywiście droższa. Osoby pracujące w firmie brukarskiej z pewnością doradzą Państwu co należy wybrać by nie stracić.

Należy również zwrócić uwagę na cenę kostki brukowej. Nie da się tanio kupić dobrej jakości produktu, gdyż każdy towar musi spełniać odpowiednie wymagania, musi charakteryzować się niezwykle niską nasiąkliwością, oraz powinien spełniać normy europejskie, a to zawsze musi się wiązać z wyższą ceną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena