0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
739 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie tak naprawdę ludzie jedzą wspólne posiłki?

Wydawać by się mogło, że najlepszym do tego miejscem jest kuchnia. Ale czy aby na pewno? Przecież kuchnia to tak naprawdę pomieszczenie, w którym przyrządzamy posiłki. Oczywiście w tym pomieszczeniu droga z garnka na talerz jest zasadniczo najkrótsza. Ale czy jest to w pełni komfortowe?

Wydaje się, że nie do końca. Bo przecież w takim przypadku będziemy musieli umieścić w kuchni krzesła do jadalni.  W zależności od tego, jak liczna jest nasza rodzina, może to stanowić dosyć poważny problem dla nas. Oczywiście jeżeli mieszkamy sami, to nie ma z tym żadnego problemu. Jeżeli jednak mamy dosyć liczną rodzinę, kuchnia może okazać się zbyt małym pomieszczeniem. Może zatem bardziej właściwa w tym przypadku będzie jadalnia czy też salon? Wszystko w gruncie rzeczy zależy od naszych warunków mieszkaniowych.

Posiadając duży dom jesteśmy w stanie pozwolić sobie na osobne pomieszczenie czy też ogromny salon, w którym ustawimy krzesła do jadalni. To wydaje się być najbardziej rozsądnym wyjściem z sytuacji. Salon czy nawet osobna jadalnia dają nam dosyć dużą przestrzeń. Dzięki temu bez trudu zmieścimy przy jednym stole cała rodzinę, a co więcej będziemy mogli zaprosić także gości. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku mieszkania w bloku takie rozwiązanie może być bardzo trudne do zrealizowania. Przede wszystkim będzie nam przeszkadzał brak miejsca. Mieszkania w blokach są skonstruowane tak, aby nie generować dodatkowych powierzchni. Jest w nich w zasadzie tylko to, co niezbędne.

A stół i krzesła do kuchni to według projektantów oraz budowniczych chyba zbyt wielki luksus. Z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić, aby mieszkania w blokach były „z gumy” i mieściły w sobie dowolną liczbę pomieszczeń. Niestety muszą one nakładać na nas pewne ograniczenia.

Licencja: Creative Commons