Nie facetem, bo facetem jest każdy posiadacz... wiadomo czego. Posiadanie jednak wiadomo czego nie czyni jeszcze z nikogo mężczyzny, tym bardziej prawdziwego. Zatem jak być prawdziwym mężczyzną? Co to znaczy? Możliwe nawet, że facetowi jest być łatwiej... kobietą, niż prawdziwym mężczyzną.

Data dodania: 2008-04-04

Wyświetleń: 6465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapytasz mnie, a kim ja jestem, by pytać czy jesteś prawdziwym mężczyzną, czy nim nie jestem? Spokojnie – wiesz czym różnię się od prawdziwego mężczyzny? Tym, że jestem kobietą i dzięki temu, że nie mam zaropiałych testosteronem oczu i mogę być bardziej obiektywna, a tym samym mogę być dla Ciebie bardziej użyteczna. Widzę bowiem to, czego Ty nigdy nie zobaczysz, a przecież jesteś mężczyzną nie dla innych mężczyzn i nie dla kobiet przede wszystkim...

Co znaczy być mężczyzną i czy łatwo nim być? Takich pytań mężczyźni zwykle nie lubią sobie zadawać, bo odpowiedzi mogą przysparzać im cierpień, kłopotów, albo też wciągać ich w emocjonalne pułapki. Tym bardziej, że tak naprawdę najwięcej do powiedzenia w tej kwestii mają niestety... kobiety. Napisałam niestety – bo najczęściej nie zawsze to mężczyznom odpowiada... a i one same niezwykle często nie wiedzą o czym mówią, a słowa mogą być potężną i destrukcyjną bronią. Przysparzają tym samym mężczyznom wiele problemów, których im bez tego i tak nie brakuje.

Urodziłeś się chłopcem a nie dziewczynką. To determinuje twoją tożsamość, nigdy tego nie zmienisz, choćbyś tego bardzo chciał, w co nawiasem mówiąc wątpię. Jedyne co możesz i powinieneś uczynić to zastanowić się nieco dłużej nad sobą.

Mężczyźni są zupełnie inni niż kobiety. Są tak samo krzywdzeni przez współczesny porządek świata jak i kobiety. A kobiety są tak samo złe jak mężczyźni, i tak samo dobre jak i oni. Oczywiście różnice pomiędzy płciami są bezdyskusyjne i oczywiste. Trudno jednoznacznie określić czy są one wynikiem mapy genetycznej czy są to uwarunkowania społeczne, kulturowe czy jeszcze jakieś inne ale wiadomo, że kobiety generalnie są łagodne, a mężczyźni agresywni, kobiety są uduchowione a mężczyźni racjonalni, mężczyźni działają by osiągnąć cel (efekt) a kobiety nastawione są na proces. Obie płcie są jednak dobre, a rozniecę pomiędzy nimi są niezbędne by otrzymywać gatunek, bo uzupełniamy się wzajemnie. Wprawdzie w ostatnich latach cechy typowo kobiece zyskały na popularności i mówi się o nich jako o zaletach a te, przypisywane mężczyznom popadły w niełaskę i są postrzegane jako wady, prawda jest jednak jest taka, że zarówno męski jaki i żeński styl działania może być pozytywny i traktowany jako zaleta i odwrotnie może być uznany za wadę jeśli przybierze zbyt ekstremalną postać. Nie musisz stawać się bardziej męski czy bardziej kobiecy by być lepszym człowiekiem. Obie płcie noszą w sobie człowieczeństwo i doskonałość, jednak idealna harmonię w porządku świata mogą tworzyć tylko razem, nigdy w pojedynkę. Każdy z nas chyba oglądał eksmisję Juliusza Machulskiego i choć to tylko komedia – zawiera jasny przekaz – świat może istnieć tylko dzięki istnieniu obojgu płci.

Aby być prawdziwym mężczyzną możesz określić swoje miejsce na świecie nie musisz się wstydzić swojej męskości. Wprost przeciwnie, rozważ swoje słabe i mocne strony, wyzwania i możliwości i ciesz się tym kim jesteś. To jest prawdziwe męstwo, to zdolność tworzenia nowych dóbr i wartości, to gotowość do odkrywania tajemnic świata, to zdolność do miłości, do dawania opieki. Mężczyzna może być sobą wobec kobiety, wobec innych mężczyzn, wobec świata ale przede wszystkim wobec samego siebie... pod warunkiem, że będzie rozumiał siebie i świat wokół.

Bądź zatem prawdziwym mężczyzną choć wiesz, że nie łatwo nim być. Choć teza ta wywołuje uśmiech na twarzach kobiet, u mężczyzn także... jednak kiedy pozostają oni sami ze sobą i przekroczyli już pewien próg szczerości – wywołuje zwykle również melancholijne potaknięcie głową. Jednak jesteś nim i bądź z tego dumy.

Zobacz ebook: Prawdziwy Mężczyzna
Licencja: Creative Commons
2 Ocena