Żyjemy w cywilizacji informacji. Zewsząd otaczają nas ogromne ilości różnych danych, z którymi sobie radzimy lepiej lub gorzej. Niektóre informacje dopuszczamy do swojego umysłu, a inne przelatują obok ignorowane przez nas. Często jednak, w natłoku niepotrzebnych wiadomości, pomijamy również te, które są bardzo ważne.

Data dodania: 2013-03-22

Wyświetleń: 1063

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do czego służą aplikacje mobilne

Na szczęście pojawiły się aplikacje mobilne, które pomagają nam żyć w przesiąkniętym danymi świecie.

Mapa w telefonie

Dzięki aplikacjom mobilnym nikogo nie dziwi, że w telefonie komórkowym znajdują się mapy niemal wszystkich miejscowości w Polsce. Do niedawna, aby trafić do miejsca przeznaczenia kierowca korzystał z papierowej mapy lub specjalnie kupowanego w tym celu urządzenia GPS. Dziś w tej funkcji doskonale sprawdzi się telefon komórkowy, na który można ściągnąć aplikację, która pokieruje nas w dowolne miejsce. To jednak nie koniec możliwości oferowanych przez mobilne mapy. Niemal z dnia na dzień powstają nowe oprogramowania pozwalające na poruszanie się po miastach. Wystarczy włączyć telefon, a on dokładnie poinformuje nas, gdzie znajduje się najbliższy bankomat, jak dojść do poczty czy gdzie jest się najbliższy przystanek tramwajowy.

Biblioteka w iphonie

Do niedawna literatura wiązała się nierozłącznie z papierem, ale od kilku lat to się bardzo zmieniło. Przede wszystkim pojawiły się e-booki, które można czytać za pomocą komputerów, laptopów, ale również tabletów a nawet iphonów.  Niedawno powstała także aplikacja mobilna skierowana w szczególności do posiadaczy tych ostatnich. Dzięki niej można mieć dostęp do ponad 2000 woluminów. Jedynym minusem jest konieczność opłacania miesięcznego abonamentu, ale kilka złotych dla zapalonego czytelnika z pewnością nie będzie zbyt wielkim wydatkiem.

Sekretarka w kieszeni

Jedne z najbardziej znanych i najczęściej używanych aplikacji mobilnych to kalendarze i organizery. Dziś dzięki aplikacjom mobilnym zainstalowanym w telefonie można śmiało powiedzieć, że w kieszeni mieści się doskonała sekretarka. Nie trzeba obawiać się, że zapomnimy o spotkaniu, bo swoim sygnałem z pewnością o nim przypomni. Da również znać kiedy mamy wolne popołudnie, aby móc umówić się na randkę, albo zaplanować miły rodzinny wieczór.

Choć trudno się przyznać, w dzisiejszym świecie, aplikacje mobilne to wybawienie dla wielu zabieganych ludzi, którzy bez dzwonka zapomnieliby nawet zjeść śniadanie, nie mówiąc już o trafieniu do odpowiedniej restauracji czy na spotkanie.

 

 

Licencja: Creative Commons