Spółka Premium Trans&Log jest dużą firmą transportową posiadającą własną flotę pojazdów, które codziennie przemierzają setki kilometrów, zarówno po drogach Polski, jak i całej Europy.

Data dodania: 2010-07-02

Wyświetleń: 1888

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Docierają do dziesiątek supermarketów i sklepów każdego dnia zaopatrując je w niezbędne towary. Sprawne zarządzanie ogólnoeuropejskim systemem dostaw wymaga profesjonalnego oprogramowania pozwalającego na optymalizację procesu wyznaczania tras oraz monitoring pojazdów. Oczekiwania firmy w tym zakresie spełnił system MapCenter łódzkiej Spółki Emapa.

Dwa lata temu zarząd Premium Trans&Log po wielopłaszczyznowej analizie dostawców rozwiązań opartych na mapach cyfrowych, zdecydował się na wdrożenie systemu MapCenter. Jest to oprogramowanie kartograficzne pozwalające na kompleksową i elastyczną obsługę cyfrowych danych mapowych oraz ich integrację z innymi systemami. Użytkownik sam decyduje, na jakim zestawie map będzie pracować oraz jaka liczba stanowisk jest mu niezbędna. Po testach oprogramowania firma Premium Trans&Log nie miała wątpliwości, że system MapCenter będzie odpowiedzią na jej oczekiwania. Jak przełożyła się implementacja rozwiązania na organizację pracy oraz sprawność dostaw przedsiębiorstwa?

Sztywne systemy obsługi danych odeszły w niepamięć

Specyfika systemu MapCenter polega między innymi na jego pełnej elastyczności - jest zaprojektowany w sposób pozwalający na spełnianie indywidualnych wymagań każdego przedsiębiorstwa. Premium Trans&Log ze względu na swój profil działalności zdecydowała się wykupić licencję na 20 stanowisk na rozwiązanie w postaci szczegółowej mapy całej Europy wraz z modułem pozwalającym na monitoring pojazdów na całym kontynencie.

System pozwala m.in. nanosić dowolną liczbę obiektów na mapę, wyszukiwać je, a także wytyczać trasy (z uwzględnieniem restrykcji dla pojazdów ciężarowych i aktualnych utrudnień w ruchu) pomiędzy wskazanymi punktami. Najdokładniejsze na rynku mapy Polski i Europy o dokładnym pokryciu nawet w mniejszych miejscowościach w pełni zaspokajają potrzeby przedsiębiorstwa, a unikalna funkcja obsługi kodów pocztowych ułatwia korzystanie z wewnętrznych baz danych. Opcja dodawania dodatkowych informacji wyświetlanych na mapie umożliwia dodawanie logotypów oraz hiperłącz z adresami www firm korzystających z usług Premium Trans&Log, co dodatkowo usprawnia pracę z systemem. Dzięki możliwości dostosowania wyglądu i kolorystyki, aplikacja doskonale wpasowała się w wewnętrzne oprogramowanie Premium Trans&Log i sprawia wrażenie rozwiązania uszytego na miarę tego właśnie Klienta. Elastyczność MapCenter przejawia się także w jego bezproblemowej integracji z istniejącym w firmie Premium Trans&Log systemem księgowym. System pobiera dane do faktur, takie jak np. liczba kilometrów na podstawie tras obliczonych między podanymi adresami odbiorców. Rozwiązanie pozwala wykonywać liczne czynności bez udziału pracowników, a tym samym stanowi o znacznej oszczędności czasu i pieniędzy.

Krótsze trasy, niższe koszty

System MapCenter mimo swojego szerokiego zastosowania w wielu branżach, szczególnie doceniany jest w transporcie. Pozwala on bowiem na znaczą oszczędność kosztów zużycia paliwa, dzięki modułowi optymalizacji tras. Koszty te w firmie Premium Trans&Log spadły o 12% po pierwszym roku korzystania z oprogramowania, natomiast po 2 latach Spółka zanotowała obniżkę kosztów działalności o ponad 16%. Trasy uległy skróceniu, dzięki czemu kierowcy byli w stanie odwiedzić większą liczbę klientów w krótszym czasie. Oczywiste zyski płynące z terminowych dostaw, choć już nie tak wymierne, są trudne do przecenienia.

Profesjonalna obsługa

Niekwestionowaną zaletą rozwiązania MapCenter jest dostęp firmy Premium Trans&Log do najnowszych danych mapowych oraz aktualizacji systemu, które są gwarantowane Spółce w ramach licencji użytkownika. Dzięki elastyczności zasad licencjonowania Premium Trans&Log mogła wybrać okres licencjonowania oraz formę dostępu do serwera. Firma zrezygnowała z tworzenia własnego serwera i zdecydowała się na wykup miesięcznego abonamentu, w ramach którego płaci jedynie za wygenerowany ruch na serwerze Emapy. Poczucie bezpieczeństwa i pewność obsługi na najwyższym poziomie wzmacnia udzielana przez producenta gwarancja dostępu do wsparcia technicznego przez cały okres licencjonowania.

System MapCenter wdrożony przez firmę Premium Trans&Log jest jednym z wielu rozwiązań dla biznesu proponowanych przez łódzką Spółkę Emapa. Jego unikatowość polega przede wszystkim na możliwości ścisłego dopasowania do specyfiki każdej firmy. MapCenter to serwer map zdejmujący z Klienta ciężar obsługi cyfrowych danych kartograficznych. Nabywca otrzymuje technologię, którą może ukształtować zgodnie z własnymi wymaganiami i potrzebami. System dzięki swej elastyczności i prostocie, mimo użytej wysoce zaawansowanej technologii, znajduje zastosowanie nie tylko w logistyce, ale i w całej gamie branż, służąc m.in. jako lokalizator obiektów czy komponent systemów monitoringu.

Premium Trans&Log = Twoja firma

Zorientowanym w branży transportowo-logistycznej z pewnością nie trzeba wyjaśniać, że Premium Trans&Log tak naprawdę nie istnieje. Profil firmy został stworzony w oparciu o studium przedsiębiorstw wykorzystujących MapCenter w swej codziennej pracy. Wymierne korzyści, jakie implementacja systemu w wyżej opisanym przykładzie przyniosła firmie Premium Trans&Log, każdego dnia przynoszą zyski dziesiątkom przedsiębiorstw transportowych i logistycznych - zarówno liderom branży (m.in. Raben, T-Matic), jak i tym mniejszych. I Twoja firma może czerpać z tych zasobów nieocenionych korzyści!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami i przykładami zastosowań systemu MapCenter: www.emapa.pl.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena