Jeszcze niedawno sen z powiek spędzały nam nieporęczne, rzadko aktualizowane mapy. Znalezienie szukanej lokalizacji było żmudne, planowanie podróży wiązało się ze stresem. Podobne zmartwienia odeszły w niepamięć - nastała era map cyfrowych.

Data dodania: 2010-05-27

Wyświetleń: 2478

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety map cyfrowych są znane nie od dziś, a ich skuteczność i funkcjonalność -niepodważalna. Szybka lokalizacja, łatwe wyszukiwanie, pełna baza restauracji czy hoteli to dziś już niezbędne minimum. Jednak dobre mapy cyfrowe gwarantują coś więcej. Profesjonalnie stworzone mapy cyfrowe dla biznesu to nowoczesne i świadome zarządzanie przedsiębiorstwem. Aby trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów, Spółka Emapa z Łodzi od kilku lat dostarcza na rynek nowoczesne oprogramowania oparte na sukcesywnie ulepszanych danych mapowych. Wszechstronność i funkcjonalność rozwiązań wprowadzanych przez Spółkę gwarantuje m.in. ułatwienie Klientowi dotarcia do istotnych dlań informacji, sprawne zarządzanie flotą pojazdów, przejrzystą wizualizację efektów prowadzonej działalności, zamianę suchych danych na czytelną informację biznesową oraz trafną ocenę sytuacji na rynku pozwalającą podejmować optymalne decyzje dotyczące bieżącej działalności i planów rozwojowych.

Przepis na sukces
Czym konkretnie charakteryzują się mapy od Emapy? Skrupulatnie tworzone i na bieżąco uaktualniane szczegółowe plany wszystkich (903) polskich miast umożliwiają swobodne poruszanie się oraz szybkie i skuteczne zlokalizowanie szukanego obiektu. W odróżnieniu od konkurencji zestaw map Spółki Emapa (MapSet) posiada dokładne dane także w mniejszych miejscowościach. Świadczą o tym m.in. baza aż 70 000 miejscowości, z których prawie 5500 przedstawiona jest za pomocą szczegółowych planów, czy najbogatsza sieć dróg (668 334 km). Dokładna baza danych adresowych sprawia, iż nie jest dla nikogo problemem ustalenie położenia wybranej placówki, restauracji czy siedziby klienta.

Wartą podkreślenia właściwością mapy Polski (MapSet Polska) jest możliwość wyszukiwania lokalizacji oraz wyznaczania tras za pomocą jedynie kodów pocztowych. Jest to możliwe dzięki pełnej bazie polskich kodów, tworzących osobne obszary kodowe. Mapy cyfrowe dostarczane przez Spółkę Emapa to również obszerne zestawienie punktów użyteczności publicznej. Odnalezienie stacji benzynowej ulubionej sieci czy dotarcie do wybranego hotelu kiedyście stanowi już żadnego problemu. Wśród tzw. POI (z ang. Points of Interest) znajdują się m.in. instytucje finansowe, placówki sportowe czy punkty opieki medycznej. Bez wysiłku użytkownik odnajdzie również poszukiwaną szkołę, uczelnię czy teatr.

Dobre mapy muszą spełniać dwa podstawowe warunki - być dokładne i aktualne. Emapa chcąc zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających Klientów, co kwartał udostępnia zaktualizowaną mapą Polski. Dbając o precyzję danych i jak najlepsze odwzorowanie rzeczywistości wprowadziła natomiast autorski system weryfikacji danych mapowych w terenie - Car-to-graph, czyli pojazdy wyposażone w wysokorozdzielcze kamery, odbiornik GPS i specjalistyczne oprogramowanie.

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Niedawno zestaw map cyfrowych firmy Emapa uzupełniony został o kilka nie tylko bardzo przydatnych, ale i stanowiących ciekawe urozmaicenie pracy z mapami modułów. Jednym z nich jest wprowadzenie zestawu tablic drogowych znacznie ułatwiających korzystanie z map (zwłaszcza w nawigacji), a jednocześnie tworzących obraz jeszcze bardziej zbliżony do rzeczywistości. Innym jest asystent pasa ruchu wydatnie ułatwiający manewry na wielopasmowych drogach. Przydatnym rozwiązaniem są także informacje o restrykcjach występujących na drogach całego kraju. Uwzględnione zostały zarówno ograniczenia adresowane do kierowców pojazdów osobowych, ciężarowych, jak i dotyczące bezpośrednio pieszych. Przykładowe niedogodności, o których informują nowe mapy to: ograniczenia prędkości, zakaz ruchu w określonych godzinach czy zakaz wjazdu pojazdów przekraczających podaną wagę.

Od niedawna praca z zestawem map Spółki to jeszcze większa przyjemność. Dzięki zestawieniu charakterystycznych budynków przedstawionych w technologii 3D odnalezienie interesującej nas lokalizacji to pestka. Kolorowe wizualizacje z dużą dokładnością oddają rzeczywiste obiekty ułatwiając tym samym orientację w terenie.

Z czym to się je
Mapy cyfrowe większości z nas kojarzą się z nawigacją samochodową. I słusznie. Emapa dostarcza cyfrową mapę Polski takim światowym potęgom na rynku nawigacji GPS jak Mio czy Nav N Go. Wybór, który padł na dane od Emapy z pewnością nie był przypadkowy. Po wnikliwych analizach oferty konkurencyjnej, najwięksi producenci nawigacji zdecydowali się na dane gromadzone przez Emapę, darząc tym samym Spółkę dużym zaufaniem.
Współczesne mapy cyfrowe to jednak nie tylko baza dla nawigacji GPS, ale i profesjonalne oprogramowania wykorzystywane zarówno w transporcie, jak i w takich działach przedsiębiorstw, jak np. marketing czy sprzedaż.

Zbudowane w oparciu o bazę danych mapowych aplikacje z serii Emapa Transport to proste w obsłudze narzędzie służące do optymalnego wytyczania trasy pojazdów oraz efektywnego zarządzania pracą kierowców. Umiejętne korzystanie z programu prowadzi do obniżenia o minimum 20% kosztów utrzymania floty transportowej oraz o minimum 25% zwiększa efektywność pracowników.

Profesjonalny zestaw map cyfrowych dla biznesu to również podstawa do tworzenia aplikacji z powodzeniem wykorzystywanych w działach marketingu czy sprzedaży, jak choćby Emapa GeoMarketing czy Emapa Enterprise. Programy te to już nie tylko baza danych mapowych, ale skuteczne narzędzie przekształcające suche dane w czytelną informację, umożliwiające np. bieżący monitoring sprzedaży, czy optymalną lokalizację nowych placówek.

Do bardziej zaawansowanych aplikacji sieciowych Spółki Emapa należą programy z serii GeoNet, których wdrożenie umożliwia wszystkim pracownikom firmy pracę na jednej, scentralizowanej bazie danych. Rozwiązanie to doceniają przedsiębiorstwa operujące na wewnętrznej sieci, dla których liczy się sprawne, nieobciążające zbędnie komputerów działanie systemu.
Dla jeszcze bardziej wymagających użytkowników Emapa oferuje możliwość integracji oprogramowania kartograficznego z innym systemem firmowym za pomocą serwera map - MapCenter. Rozwiązanie to stanowi już zatem nie tylko bazę szczegółowych danych mapowych, ale i przyjazny system do ich obsługi. Jak widać mapy cyfrowe to już nie tylko zestaw suchych planów miast i regionów, ale narzędzie, które umiejętnie wykorzystane pozwala stworzyć profesjonalne aplikacje i oprogramowania mające szerokie zastosowanie w niemal każdej branży, niekoniecznie bezpośrednio związanej z transportem.
Mapa dla Twojej firmy
Każda firma może z łatwością zaimplementować mapy od Emapy w swoim systemie (np. monitoringu) czy stronie www. Jest to obecnie jeszcze prostsze dzięki nowemu produktowi Spółki - technologii EMAPI. Czym jest EMAPI? Jest to technologia ułatwiająca umieszczenie i oprogramowanie interaktywnej mapy na własnej witrynie internetowej lub w wewnętrznej sieci firmowej (Intranet) oraz tworzenie własnych serwisów mapowych. Dzięki interfejsowi API (Application Programming Interface), każdy może wstawić EMAPI w dowolną stronę www czy system CRM i posiadać swoją własną mapę on-line. Możliwości wykorzystania takiego rozwiązania zależą tylko od potrzeb i wyobraźni użytkownika: od najbardziej oczywistego, jakim jest interaktywna mapa on-line służąca do wizualizacji placówek firmy; poprzez bardziej zaawansowaną wyszukiwarkę adresów wraz z modułem wytyczania tras; po systemy lokalizacji i monitoringu obiektów dynamicznych (pojazdy, ludzie, zwierzęta). Przykładem implementacji EMAPI jest nowa wersja mapy on-line Spółki Emapa - służąca między innymi jako platforma dialogu z użytkownikami oferująca protokół zgłaszania poprawek na mapie - emapi.pl (www.emapi.pl).

Zaufanie budowane od lat
Dlaczego warto zaufać ofercie Emapy? Powodów jest wiele. Oprócz wieloletniego doświadczenia na rynku, firma dysponuje silnym zespołem specjalistycznie wykształconych profesjonalistów, każdego dnia pracujących nad ciągłym ulepszaniem wprowadzanych rozwiązań. Potwierdzeniem silnej pozycji na tle konkurencji jest zaufanie, jakim obdarzyli Emapę partnerzy, między innymi Wirtualna Polska, wykorzystująca w swoim lokalizatorze internetowym DoCelu.pl mapy i system MapCenter Spółki. Wśród partnerów oraz Klientów Emapy wymienić należy między innymi jednego z liderów globalnego rynku nawigacji, firmę Mio, Polskie Książki Telefoniczne, Grupę Raben czy Centrum Dystrybucji Tesco.
Systematyczne, cokwartalne aktualizacje, na bieżąco wprowadzane do programów gwarantują obraz możliwie zbliżony do rzeczywistości, a tym samym zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. W trosce o jak najwyższą jakość dostarczanych danych Emapa oferuje internautom możliwość zgłaszania błędów na mapie (emapi.pl - „Zgłaszanie poprawek"). Zgłoszenia są automatycznie weryfikowane i nanoszone na mapy, a powstający dzięki temu systemowi wzajemny dialog służy budowaniu trwałych relacji z Klientem.

Wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o ofercie Emapy zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.emapa.pl (www.emapa.pl).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena