Wskazówki techniczne na temat poprawnego i bezpiecznego montażu przyczepy kempingowej.

Data dodania: 2008-03-20

Wyświetleń: 4313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu z posiadaczy przyczepy kempingowej lekceważy jeden bardzo istotny detal – to znaczy potrzebę dokładnego i przemyślanego zamocowania komponentów łączących przyczepę kempingową z autem. Oto lista rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę zabierając się do mocowania.
Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć, czy posiadamy właściwie wzmocnione podwozie, i czy posiadamy należycie dobrane do przyczepy kempingowej i samochodu części, jak dajmy na to zaczepy kulowe czy zawiasy burtowe. Właściwy dobór tych elementów jest niezmiernie ważny z kilku powodów.
Nie należy pomijać faktu, że dobrze wykonane złącze między przyczepą a samochodem stanowią pewność bezpieczeństwa własnego i swoich podróżnych. Nigdy nie można używać elementów nieznanego pochodzenia, dajmy na to używanych lub przerabianych; należy być pewnym, że kupione zostały od uznanego producenta jak na przykład SPP. Ponadto, jeśli nie posiadamy całkowitej pewności że wykonujemy je prawidłowo, znacznie lepiej pozostawić podłączenie specjalistom, którzy wybiorą zaczepy stworzone pod konkretne przyczepy i modele aut. Tylko dzięki temu będziemy w stanie na czas wakacji nie kłopotać się, czy coś odpadło i czy nie zostawimy za chwilę przyczepy.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena